Atrakcyjna stancja w Toruniu

W październiku tego roku rozpoczęłam w Toruniu studia prawnicze, na które dostałam się za pierwszym razem. Pochodzę jednak z małej, nadmorskiej miejscowości, na moje studia wiązały się więc z przeprowadzką do znacznie większego miasta akademickiego. Choć poszukiwania idealnego pokoju rozpoczęłam już w sierpniu, to jednak w praktyce okazało się, że wybór stancji nie należy do najłatwiejszych zadań. Na całe szczęście udało mi się jednak znaleźć pokój, który spełniał wszystkie moje potrzeby. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze stancji? 

stancja toruńPrzed przeglądaniem ofert dotyczących wynajmu stancji dla studentów należy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań: ile jesteśmy w stanie zapłacić za stancję, gdzie powinna być ona zlokalizowana i czy zależy nam na osobnym pokoju czy też możemy dzielić go ze współlokatorem. Najbardziej zależało mi na wynajęciu jednoosobowego pokoju, który znajdowałby się blisko mojej uczelni. Przeszukując oferty typu: stancja Toruń,moją uwagę najbardziej przykuwały rozbudowane, klarowne głoszenia, które wzbogacone były o galerię zdjęć. Unikałam więc wszelkich enigmatycznych ogłoszeń, które zawierały niewyraźne zdjęcia oraz zbyt ogólne opisy. Dzięki temu udało mi się stosunkowo szybko odnaleźć satysfakcjonujący mnie pokój jednoosobowy, który miałam wynajmować w bloku nieopodal mojego uniwersytetu. Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam więc do adresata oferty i umówiłam się z nim na oglądanie pokoju w najbliższy weekend. 

Pokój okazał się identyczny jak na prezentowanych zdjęciach, sporym atutem była również jego niska cena (za wynajem miałam płacić miesięcznie 750 zł). Podczas oględzin miałam również okazję zapoznać moje potencjalne współlokatorki, które okazały się być spokojnymi, uprzejmymi studentkami. Zdecydowałam się więc jeszcze tego samego dnia podpisać umowę, którą posiadał przy sobie właściciel mieszkania. Na początku października wprowadziłam się na stancję, na której mieszka mi się bardzo dobrze.

About the author: lucynas