Biorezonans magnetyczny – charakterystyka

Dietetyka to dosyć trudna do sklasyfikowania dziedzina, ponieważ z jednej strony wyrasta z gruntu szeroko rozumianej medycyny, choć zahacza też dość mocno o rozwiązania związane wyłącznie z gastronomią. Można powiedzieć, że dietetyka jest swojego rodzaju dzieckiem tych dwóch dziedzin ludzkiej działalności. Finalnie też chodzi o to, aby dążyć do zdrowia.

O zastosowaniu biorezonansu magnetycznego

biorezonans magnetycznyDietetyka to również przestrzeń, w ramach której wykorzystuje się wiele nowych i niestandardowych rozwiązań, zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy to doszło do gwałtownego zainteresowania się dietetyką ze strony społeczeństwa. Wielokrotnie też w Polsce stosuje się rozwiązania już sprawdzone na gruncie innych państw. Dobrym przykładem jest właśnie biorezonans magnetyczny, który doskonale sprawdził się w USA i Rosji, zatem nic nie stanęło na przeszkodzie, aby również w Polsce spróbować wprowadzić tego typu badanie. Dla wielu osób może to być fantastyczny sposób na rozpoczęcie swojej przygody ze zdrowym odżywianiem się, ponieważ dzięki biorezonansowi można w ogóle stwierdzić ogólny stan organizmu. Odpowiednie wyniki poddaje się interpretacji ze strony dietetyka, a ten, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu, jest w stanie spojrzeć na problem z dystansu i doradzić odpowiednie sposoby i nawyki żywieniowe. Nie zawsze oczywiście jest to kwestia żywności, niekiedy odpowiedzią na niewłaściwe funkcjonowanie organizmu może być brak sportu w życiu lub praca opierająca się o ośmiogodzinne siedzenie w jednym miejscu. Wówczas wystarczy po prostu zacząć chadzać na spacery.

Biorezonans magnetyczny to fantastyczny sposób na zwiększenie ogólnospołecznej świadomości na temat stanu zdrowia własnego organizmu. Im więcej ludzi zacznie wykorzystywać tę metodę, tym więcej pojawi się odpowiedzi na nurtujące społeczeństwo pytania o powód spadku jakości zdrowia. Czasami nie trzeba iść do apteki, tylko do dietetyka.

About the author: Zofia Majewska