Co warto wiedzieć o modzie plus size?

Moda zmienia się każdego dnia, ale jak wiadomo projektanci mody powinni zwracać uwagę na to, że na świecie istnieją różne kobiety. W końcu nie każda z nas jest tak idealna, jak modelki na wybiegach, dlatego bardzo się cieszę, że moda także zaczęła podążać także w tym kierunku.

Do czego przysłużyła się moda?

moda plus sizePamiętam jak mama opowiadała mi, jak moja prababcia miała problem z dostaniem ubrań na siebie. Ze zdjęć wynika, że nigdy nie była szczupłą osobą, a dodatkowo choroby nie ułatwiały jej schudnięcia, dlatego cieszę się, że obecnie żadna kobieta nie ma problemu z rozmiarówką. W końcu dlaczego puszyste osoby mają czuć się gorsze od szczupłych? Przecież jedna z nas może mieć problem z tym, aby przytyć, a z kolei inna, żeby schudnąć. Próbuję przez to powiedzieć, że to nie jest powód do wstydu. Uważam, że moda plus size pomaga przełamać się kobietom oraz w jakiś sposób łatwiej jest im pogodzić się ze swoją urodą. Moda plus size jest coraz bardziej dostępna i niemalże w każdym sklepie jest chociaż mały kącik z taką odzieżą. Jak wiadomo przekaz medialny ma ogromną siłę i chcąc, nie chcąc, to, co zobaczymy w telewizji traktujemy jako wzór do naśladowania. Zatem bardzo się cieszę, że modelki plus size obaliły mit, który istnieje od bardzo dawna, a mianowicie, że piękne kobiety to kobiety o idealnych wymiarach, kształtach.

Zatem jak widzicie moda to ważna dziedzina, ponieważ może wpłynąć negatywnie na dorastające dziewczęta jak i dorosłe kobiety, a także spowodować brak akceptacji siebie oraz swojego wyglądu. Moda plus size pokazuje, że należy akceptować siebie takimi, jakimi jesteśmy, niezależnie od tego jaki rozmiar nosimy na co dzień. W końcu to my mamy czuć się dobrze we własnym ciele, a nie przejmować się ocenami innych osób. 

About the author: Wiktor Tomaszewski