Czapeczka dla niemowlaka

Kiedy w naszym życiu przychodzi czas, w którym oczekujemy dziecka staramy się dokładnie i starannie zaplanować jakie przybory i artykuły musimy kupić do pielęgnacji naszego bobasa. Poza oczywistymi rzeczami nie można zapominać o tych niezbędnych, które zwłaszcza w pierwszych dniach życia naszego dziecka będą konieczne.

Nakrycie głowy dla noworodka i wcześniaka

czapki dla dzieci cenaJednym z podstawowych elementów garderoby dziecka, o który musimy postarać się w pierwszej kolejności jest odpowiednia czapeczka dla naszego dziecka. Pamiętajmy, aby kupić czapeczkę która będzie wykonana z wysokiej jakości materiałów oraz będzie dopasowana do wielkości główki malucha. Zbyt mała będzie uciskała głowę maleństwa, zbyt duża może zachodzić na oczy dziecka i nie zabezpieczać odpowiednio przed przewianiem. Kupując ten element ubrania pamiętajmy, aby najlepiej kupić kilka sztuk o różnej grubości. Zgodnie z zaleceniem lekarzy noworodek po kąpieli powinien być ubrany w czapeczkę przez minimum 30 minut, na każdym spacerze nakrycie głowy jest już obowiązkowe bez względu na warunki pogodowe na zewnątrz. Czapeczka musi być dostosowana do temperatury na zewnątrz, inna będzie odpowiednia na chłodniejsze dni a inna na upały. Dziecko nie może się ani przewiać ani przegrzać. Po zakup nakrycia głowy dla noworodka najlepiej udać się do sklepu z artykułami dziecięcymi, gdzie wykwalifikowana obsługa poradzi nam jak dopasować czapeczkę do dziecka oraz do warunków pogodowych. Powie nam jaka jest czapki dla dzieci cena oraz jak dobrać czapeczkę niemowlakowi. W sklepach internetowych poza artykułami na sprzedaż znajdziemy również niezbędne informacje oraz dokładne opisy każdej rzeczy z wymiarami włącznie.

Jeżeli nie mamy doświadczenia w kompletowaniu wyprawki dla dziecka możemy poprosić o pomoc osobę z większym doświadczeniem w tym temacie lub poszukać w internecie grup, na których mamy wymieniają się poradami oraz pomagają innym mamom.

About the author: Krystyna Zamęt