Czy warto inwestować w detektor tętna płodu?

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Nie bez powodu staramy się dbać o siebie, a tym samym o maluszka, kiedy znajdujemy się w tym stanie. Pragniemy, aby dziecko rozwijało się prawidłowo, a także regularnie kontrolujemy przebieg ciąży na wizytach lekarskich. Zdarza się jednak, że chcemy mieć dodatkowe badania częściej, jednak wizyty są stosunkowo odległe.

Urządzenie mierzące tętno pozwala kontrolować przebieg ciąży

dokładne mierzenie tętna płoduObecnie jednak mamy możliwość zakupu urządzenia, które pozwala nam na codzienne dokładne mierzenie tętna płodu. Dzięki temu możemy śledzić rozwój dziecka, a w razie jakichkolwiek wątpliwości możemy samodzielnie wykonać badanie. Urządzenia takie pozwalają wykryć tętno już u dziewięciotygodniowych płodów, a więc są one naprawdę dokładne i czułe. Niepokój powinien wzbudzić wynik poniżej stu uderzeń na minutę lub też powyżej stu osiemdziesięciu uderzeń serca na minutę. Zanim jednak zaczniemy się niepotrzebnie denerwować warto jest wykonać kilka pomiarów. Jeśli każdy z nich wskaże taki wynik to jest to dla nas sygnał, aby zapisać się jak najszybciej na wizytę u lekarza. Istotne jest również odpowiednie przeprowadzenie badania. Najlepiej po przebudzeniu lub też do godziny po posiłku. Duże znaczenie może mieć również ułożenie dziecka, więc w przypadku nieodpowiednich wyników warto popukać lekko w brzuch, aby maluszek zmienił pozycję. Wiele osób może zastanawiać się, gdzie zakupić tego typu urządzenie.

Okazuje się, że najlepiej jest skorzystać z oferty sklepów internetowych. Detektory tętna płodu są tam oferowane w atrakcyjnych cenach, a dodatkowo mamy możliwość zapoznania się z certyfikatami, jakie posiadają tego typu urządzenia. Myślę, że tego typu sprzęt jest dobrym rozwiązaniem również dla tych kobiet, których ciąża jest zagrożona.

About the author: dawidb