Czym jest zabieg mezoterapii?

Na przestrzeni ostatnich lat medycyna estetyczna rozwinęła się do tego stopnia, że dziś coraz więcej operacji plastycznych zamieniło się w lekko inwazyjne zabiegi, które gwarantują jeszcze lepsze efekty wyglądające bardzo naturalnie. Za przykład można tutaj podać modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, czy chociażby bardzo popularną mezoterapię.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

mezoterapia twarzy wrocławJeszcze do niedawna kwas hialuronowy wykorzystywało się głównie do wypełniania zmarszczek bądź powiększania ust. Dziś z jego użyciem przeprowadza się coraz więcej zabiegów modelujących twarz. Możemy z jego pomocą zrobić korektę naszego nosa, podbródka, czy uwydatnić kości policzkowe, albo żuchwy. Niegdyś było to możliwe jedynie przy pomocy bolesnych operacji plastycznych podczas gdy dziś jest to zaledwie zabieg. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innego popularnego zabiegu jakim jest mezoterapia twarzy Wrocław posiada kliniki w których możemy łatwo umówić się na taki właśnie zabieg. Jest on świetną i nowoczesną alternatywą dla liftingu z użyciem skalpela. Mezoterapia polega na podaniu podskórnie koktajlu witaminowego w którego skład wchodzą różne substancje dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb klienta. Najczęściej w skład wchodzą witaminy, kofeina, kwas hialuronowy oraz inne składniki, które sprawiają, że nasza skóra zaczyna być naprężona, nabiera młodzieńczego blasku i staje się znacznie lepiej nawilżona.

Mezoterapia jest bardzo popularnym zabiegiem z którego korzysta wiele kobiet pragnących przywrócić swojej twarzy młody wygląd. Warto jednak zaznaczyć, że zabieg ten jest bardzo uniwersalny i można go stosować nie tylko w walce z oznakami starzenia się naszej skóry. Mezoterapia świetne działa również na blizny, cellulit, trądzik, czy rozstępów.

About the author: Krystian