Dieta dla naszego czworonoga

Aby nasz czworonożny przyjaciel miał piękną sierść i był w pełni sił należy go odpowiednio odżywiać. Zastanawiając się jaka dieta jest najlepsza dla psa lub kota poszukujemy inspiracji w internecie. Jedną z ciekawszych propozycji będzie dieta barf, o której warto przeczytać kilka słów.

Czym jest ta dieta?

dieta barfJest to po prostu biologicznie odpowiednie pożywienie surowe. Zwierzęta domowe jak psy i koty są wszystkożerne, jednak w naturze nie jadłyby suchej karmy ani gotowanych posiłków, dlatego dieta opiera się głównie na surowych pokarmach takich jak mięso, warzywa i owoce. Dieta barf ma wielu zwolenników, jak i przeciwników. Mimo to warto zauważyć, iż pozwala ona na pełną kontrolę w żywieniu pupila, ponieważ można kontrolować w 100% to co spożywa. Właściciel nie będzie musiał również martwić się potencjalnymi alergenami albo niestrawnościami czworonoga ze względu na to, iż sposób żywienia można dopasować pod naszego pupila nie martwiąc się składem. Nie zawiera szkodliwych dodatków, konserwantów ani nadmiernych ilości produktów zbożowych. Surowe warzywa i owoce zapewnią zwierzęciu węglowodany, a mięso białko. Surowy pokarm dostarcza również enzymów i przeciwutleniaczy niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W trakcie prowadzenia tego typu diety należy również uzupełniać witaminy i minerały, aby nie zabrakło ich do prawidłowego funkcjonowania. A czy coś poza mięsem, warzywami i owocami? Oczywiście, w mniejszych ilościach jaja, nabiał, ryby. 

Dieta barf to idealna dieta dla naszego czworonoga, dzięki której jego żywienie będzie upodobnione do tego jak żywiłby się na wolności, czyli spożywając same surowe składniki. Mimo tego należy dbać o uzupełnianie minerałów i witamin, aby nie doprowadzić do schorzeń z ich braku. 

About the author: lucynas