Dlaczego terapia krótkoterminowa jest tak popularna?

Każdy z nas chciałby być jak najbardziej zdrowy. Oczywiście zarówno jeśli chodzi o zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Jednak jeśli chodzi o ten drugi rodzaj zdrowia to sprawa bywa nieco bardziej skomplikowana. Chciałbym w tym tekście opisać jeden ze sposobów na to by pokonać swoje problemy.

Jaka jest największa zaleta terapii krótkoterminowej?

terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniuOczywiście w życiu każdego z nas natrafiamy na różnego rodzaju kłopoty, jednak nie ze wszystkim potrafimy dać sobie radę. Niekiedy potrzebujemy pomocy specjalisty, dzięki któremu będziemy wiedzieli co robić. W tym przypadku jak najbardziej dobrym rozwiązaniem okazuje się terapia krótkoterminowa skoncentrowana na rozwiązaniu. Być może nie słyszeliście o czymś takim, dlatego też postaram się to krótko wyjaśnić. Terapeuta nie podsuwa tu gotowych rozwiązań. Stara się zrozumieć punkt widzenia pacjenta, a przy tym także wszelkie okoliczności. Jednocześnie pomaga mu się zorientować co najbardziej się dla niego liczy, a przy tym na czym powinien się skupić. Jest to terapia gdzie pacjent sam radzi sobie ze swoimi problemami z pomocą terapeuty który go nakierowuje. Jest to na pewno coś dobrego, bo uczy człowieka jak samemu sobie radzić z kłopotami. W ten sposób nawet w późniejszym czasie będziecie mogli liczyć na dobre efekty swoich starań. Naprawdę wiele osób zdołało już docenić rezultaty których można oczekiwać po tego rodzaju terapii. Powinniście choć raz jej spróbować jeśli męczą was jakiegoś rodzaju problemy z którymi nie wiecie jak sobie poradzić.

Nie można sobie pozwolić na to by zlekceważyć swoje problemy. Należy je pokonać, choć przydatna jest w tym przypadku pomoc specjalisty, dzięki któremu uświadomicie sobie czego tak naprawdę pragniecie oraz w jaki sposób chcecie daną rzecz osiągnąć.

About the author: rabartosz