Dlaczego w śmieciarkach montuje się wagi?

Wiele nowoczesnych śmieciarek wyposażonych jest w specjalne czujniki, które zbierają dane odnośnie wagi wsypywanych odpadów. Zależnie od rozmiaru śmieciarki i pojemności jej głównego zbiornika taka waga może zawierać jedną lub kilka czujników. Jest to bardzo przydatne dla przedstawicieli i pracowników służb komunalnych. 

Jakie funkcje pełni waga w śmieciarce?

wagi do śmieciarekNowoczesne technologie wykorzystywane są na wielu płaszczyznach i wielu branżach. Jedną z takich technologii są zaawansowane technologicznie wagi samochodowe, które potrafią w bardzo szybkim czasie podać dokładne parametry. Na przykład, na podnośniku w śmieciarce zamontowana jest specjalna waga, która potrafi podać dokładny ciężar wsypywanych do wewnątrz śmieciarki śmieci. Odlicza przy tym automatycznie ciężar kontenera, a następnie przesyła dokładny raport poprzez system GPS. Systematyzuje także te dane, przypisując parametrom wagowym datę, czas i lokalizację zsypu śmieci. Wagi do śmieciarek służą przede wszystkim optymalizacji pracy służb porządkowych. W ten sposób są oni w stanie opracować sobie lepszą trasę przejazdu. Dzięki takiemu urządzeniu są także w stanie opracować trasę przejazdu tak, żeby dopasować ilość wolnego miejsca w głównym zbiorniku na odpady, do potrzeb danego domostwa. Dzięki raportom zdawanym przez wagę są także w stanie zweryfikować, ile faktycznie śmieci produkowane jest przez konkretne domostwo czy osiedle i w ten sposób podać dokładną wycenę usług dla klienta. Waga zamontowana jest w podnośniku, a napędzana jest dzięki mocy akumulatora samochodowego. 

Waga do śmieciarek to zaawansowany technologicznie sprzęt, dzięki któremu można uzyskać dokładane dane odnośnie ciężaru śmieci. Dzięki temu można zoptymalizować trasę śmieciarki, jak i indywidualnie rozliczyć klienta, dopasowując cenę za tę usługę do faktycznego stanu rzeczy. Jest to system czujników, który potrafi zważyć odpady, jednocześnie odliczając ciężar kontenera.

About the author: Barbara Jankowicz