Dom pod klucz i w stanie deweloperskim

Są osoby, które lubią mieszkać w kawalerkach, większych mieszkaniach, ale są i takie, które nie wyobrażają sobie życia w innej nieruchomości niż dom. Taki dom można kupić lub wynająć. Wynajem domu w niewielkiej miejscowości wcale nie jest taki drogi. Jeśli chodzi o kupno domu, to paradoksalni można kupić naprawdę ładny dom jednorodzinny za niższą cenę niż mieszkanie kilkupokojowe w mieście.

Rodzaje ogrzewania w domach jednorodzinnych

domyNa pewno dom wiąże się z większą liczbą obowiązków. Mieszkania są zazwyczaj podłączone do ogrzewania miejskiego, zawsze można liczyć na ciepło w pokojach i ciepłą wodę. Dlatego wybierając dom, warto zwrócić uwagę na rodzaj ogrzewania. Obecnie budowane są domy energooszczędne, w których ważne są oszczędności. Ogrzewanie domu może być węglowe, olejowe, gazowe, kominkowe. Ostatni typ ogrzewania raczej nie jest wystarczający i polecany do ogrzewania całego domu. Po prostu kominki nie mają takiej mocy, by było to możliwe. Kominek może jednak stanowić doskonały dodatek do ogrzewania domu zimą. Obecnie w wielu domach korzysta się z ogrzewania gazowego, które wcale nie jest takie drogie, a poza tym nie powoduje takich zanieczyszczeń środowiska naturalnego jak ogrzewanie węglowe. Na pewno trzeba sprawdzić, czy w domu znajduje się przyłącze prądu elektrycznego oraz wody. Domy sprzedawane są łącznie z posesją, więc jej wielkość także ma znaczenie.

Ogólnie w ofertach można znaleźć dwa rodzaje domów – domy pod klucz, czyli takie, które są wyposażone i gotowe do zamieszkania, ale też domy w stanie deweloperskim, surowym, które trzeba wyposażyć. Każdy kto znalazł interesujące go ogłoszenie, powinien skontaktować się ze sprzedawcą lub wynajmującym w celu obejrzenia nieruchomości. W trakcie takiego oglądania warto zajrzeć w każdy kąt i pytać o najmniejsze szczegóły, by nie było żadnych niedomówień.

About the author: Wiesław Hyż