Efektowne podłogi betonowe

Nowoczesne materiały, do których obecnie mamy bardzo szeroki dostęp dają możliwość wykonania bardzo dekoracyjnych posadzek. Można je wykonać na bardzo wiele sposobów i każdy z nich daje bardzo dobry efekt wizualny. Jeśli jednak myślimy o rozwiązaniu nietuzinkowym warto zainwestować w posadzkę betonową.

Uniwersalna posadzka do każdego wnętrza

posadzki dekoracyjnePosadzki betonowe są bardziej pracochłonne niż wykonywane z paneli lub innych gotowych produktów do budowy podłóg jednak efekt wizualny jaki uzyskamy i odporność podłogi wynagrodzi wszystkie niedogodności. Nowoczesne posadzki betonowe to cienkowarstwowe wylewki o stosunkowo małym ciężarze. Obciążenie jakie wywołują jest mniejsze niż w przypadku posadzek układanych z popularnej glazury. Jedną z zalet posadzek betonowych na bazie wylewki jest jej jednolita powierzchnia, którą łatwo utrzymać w czystości. Oczywiście trzeba zadbać o dylatacje ale szczelin jest niewiele w przeciwieństwie do posadzek betonowych układanych z betonowych płyt gdzie ilość połączeń jest bardzo duża, a w nich mogą rozwijać się szkodliwe alergeny. Wykonywane na bazie wylewek posadzki dekoracyjne uzyskują świetny efekt wizualny na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest dodanie do mieszanki cementowej odpowiednich barwników i kruszyw naturalnych aby dopasować kolor posadzki i fakturę do zaprojektowanej aranżacji. Następny krok do obróbka mechaniczna polegająca na szlifowaniu betonowej powierzchni oraz na późniejszym polerowaniu. Dzięki tym czynnościom możemy doprowadzić powierzchnię podłogi do lustrzanego połysku. Można oczywiście zdecydować się na posadzkę matową.

Dobrze dobrane barwniki i kruszywa pozwalają na uzyskanie efektu naturalnej, kamiennej posadzki. Jednym z bardzo interesujących pomysłów na betonową posadzkę w każdym wnętrzu jest zastosowanie mikrocementu. Jest to technologia kosztowna lecz nie wymaga dylatacji, jest wyjątkowo cienka i bardzo wytrzymała.

About the author: Kamila Zastała