Fenomen sufitów napinanych

Sufity napinane to technika ciesząca się szczególnym uznaniem wśród osób urządzających się w nowym mieszkaniu. Montaż tego typu zapewnia idealnie równą powierzchnię sufitu, bez ryzyka popełnienia błędu podczas remontu.

Sufity napinane – dlaczego warto?

sufity napinane śląskSufit napinany (zwany również lustrzanym) to jedna z technik montowania sufitów drogą podwieszania. Służy ona temu, by zasłonić często występujące nierówności podstawowego sufitu. Nieznacznie obniża wysokość przestrzeni i ubogaca je, bowiem połyskliwa płyta PCV, montowana na suficie, może przybierać rozmaite barwy i odcienie. Jak sama nazwa wskazuje, płyta sufitowa jest napinana na całą długość i szerokość powierzchni właściwego sufitu, przysłaniając ją. Jest to metoda szybka, prosta dla ekipy montażowej, nieinwazyjna i pochłania niewiele czasu, w przeciwieństwie do montażu tradycyjnych sufitów gipsowo-kartonowych. Fachowcy są w stanie zamontować taki sufit w jeden dzień, nie pozostawiając w pomieszczeniu bałaganu. W Polsce coraz więcej firm budowlanych oferuje montaż sufitów techniką napinania. Sufity napinane Śląsk, wielkopolskie, mazowieckie to częste zapytania w wyszukiwarce internetowej. Technika napinania sufitów jest póki co jedyną, która daje idealnie równą powierzchnię. Poza ty, że zakrywa nierówności sufitu gipsowo-kartonowego, maskuje instalację elektryczną. Wbrew pozorom, płyta PCV napinana na sufit jest materiałem niezwykle wytrzymałym, mogącym służyć nawet kilkadziesiąt lat. Jak było wcześniej wspominane, materiał sufitowy można ubarwiać i ozdabiać na rozmaite sposoby, tworząc piękne kolorowe kompozycje, dodając wybrane obrazy 3D i motywy. Idealnie płaski sufit nie musi być jedynym słusznym celem techniki podwieszania. Istnieją również warianty wklęsłe i wypukłe, które przy odpowiednim dopasowaniu do wnętrza, będą cieszyły oko i fascynowały. Napinana płyta sufitowa jest wodoszczelna, zapobiega przedostawaniu się górą wilgoci, nawet gdy podstawowy, przysłonięty sufit zostanie zalany. Ponadto sufity napinane są odporne na ogień i nie osadza się na nich kurz.

Urządzając się w nowoczesnym mieszkaniu czy domu, warto pamiętać o takim rozwiązaniu aranżacji wnętrza. Przy niskim nakładzie, możemy zaprojektować klimatyczne, nastrojowe pomieszczenie, któremu nadamy własny, indywidualny klimat.

About the author: Kamila Zastała