Gdzie nauczyć się wspinania po skałach?

W ostatnim czasie coraz więcej osób pragnie nauczyć się wspinania po skałach. Sport ten staje się coraz bardziej popularny w Polsce i szczególnie upodobali go sobie te osoby, które uwielbiają poczuć odrobinę adrenaliny. Uprawianie wspinaczki skalnej wymaga jednak odpowiedniego przygotowania oraz wiedzy, która pozwoli na zachowanie należytego bezpieczeństwa podczas trenowania. Jak zacząć zatem swoją przygodę ze wspinaczką skalną?

Profesjonalny kurs wspinaczkowy dla każdego

kursy wspinaczkoweRozpoczynając swoją przygodę ze wspinaczką skalną warto zacząć ją od ukończenia odpowiedniego kursu. Ukończenie takiego kursu pozwoli nabyć cenną wiedzą oraz potrzebne umiejętności do tego, by móc dobrze radzić sobie w górach. Na zajęciach są zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne bezpośrednio w terenie. Najczęściej takie kursy są organizowane na południu naszego kraju, gdzie to właśnie tam są najlepsze warunki do trenowania. Kursy wspinaczkowe kończą się otrzymaniem specjalnego certyfikatu, który jest poświadczeniem nowo nabytych umiejętności. Ile zatem będzie nas kosztować taki profesjonalny kurs wspinaczki po skałach? Koszt takiego kursu wspinaczkowego oscyluje w okolicy kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wiele zależy tutaj od terminu odbycia takiego kursu oraz stopnia zaawansowania. Najtańsze będą zazwyczaj kursy podstawowe, które są skierowane w stronę osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę.

Cena danego kursu jest również zależna od tego, czy będziemy posiadać swój własny sprzęt wspinaczkowy. Niektórzy organizatorzy wliczają wypożyczenia takiego sprzętu w cenie kursu, jednak nie jest to regułą. Warto zatem zaopatrzyć się już na samym początku we własny fachowy sprzęt wspinaczkowy, który pozwoli nam na swobodne i bezstresowe trenowanie.

About the author: Dominika Karpicka