Ja zregenerować silnik elektryczny?

Silniki elektryczne wraz z biegiem czasu, zaczęły odgrywać coraz ważniejszą rolę. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie wiedza na temat ich konserwacji, jak również regeneracji. Jak się okazuje, w większości przypadków, zabiegi regeneracyjne silników elektrycznych sa bardzo proste.

W jakim celu przezwaja się silniki?

przezwajanieSilniki elektryczne odgrywają obecnie coraz ważniejszą rolę. Montuje się je zarówno w pojazdach, takich jak na przykład samochody, ale także w maszynach produkcyjnych, przemysłowych, czy też rolniczych. Wysoka wydajność tych silników jest ich bardzo istotną zaletą, ale jeszcze ważniejsze jest to, że ich regeneracja jest wyjątkowo prosta. W tym celu zazwyczaj wystarczy wykonać przezwajanie takich silników, czyli zabieg polegający na wymianie jego uzwojenia. Jak się bowiem okazuje, to właśnie uszkodzenie tego elementu jest najczęstszym powodem spadku wydajności silnika elektrycznego. Oczywiście wymiany uzwojenia nie można wykonywać samodzielnie – potrzebne jest do tego posiadanie odpowiedniego doświadczenia, jak również sprzętu. W przeciwnym wypadku, można bowiem przypadkiem doprowadzić do jeszcze poważniejszego uszkodzenia silnika, na skutek uszkodzenia powiązanych z uzwojeniem podzespołów. Aby wymienić uzwojenie które jest tak naprawdę cienkim drucikiem, ciągnącym się przez cała długość silnika, należy je bardzo delikatnie zdemontować. Następnie, na miejsce przepalonego uzwojenia, należy zamontować nowe. W większości przypadków wystarczy to, aby przywrócić pierwotną wydajność nawet starych silników.

Konserwacja silników elektrycznych, jest wbrew pozorom mało skomplikowana. Do jej wykonania wystarczy zazwyczaj wymiana jednego elementu, służącego do rozprowadzania energii w obrębie takiego silnika. Dlatego też cała procedurę należy zlecać jedynie doświadczonym fachowcom.

About the author: Helena Bąk