Jak poprawnie zaaplikować podkład kryjący?

W każdym makijażu jego bazę powinien stanowić dobrej jakości fluid. Nie tylko wygładzi on i zakryje wszelkie nasze niedoskonałości na twarzy, ale także utrwali nasz makijaż. Dzisiaj na szczęście dobre podkłady możemy kupić w zasadzie wszędzie.

Dobrej jakości podkład kryjący

podkłady kryjąceInternet jest pełen blogów poświęconych kobiecej urodzie, filmików polecających dane kosmetyki, czy nawet for na których kobiety dzielą się swoimi opiniami dotyczącymi produktów kosmetycznych. Część z nich niestety jest dosyć sprzeczna, zwłaszcza w kwestii właśnie podkładów. Dobrej jakości podkłady kryjące niegdyś były dosyć trudno dostępnymi produktami, a także nierzadko drogimi. Dziś na szczęście nie tylko z łatwością dostaniemy je w drogeriach, ale przede wszystkim w internecie. Za sprawą ich łatwej dostępności mogło powstać na ich temat tak wiele zróżnicowanych opinii, którymi jednak nie zawsze powinnyśmy się kierować. Powód tego jego bardzo prosty. Przede wszystkim wciąż bardzo wiele kobiet źle nakłada na twarz swój fluid rozsmarowując go na cerze palcami, zamiast wklepać delikatnie produkt opuszkami palców lub beauty blenderem. Rozsmarowany podkład, nawet najlepszej jakości, nie zleje się z naszą cerą swoim kolorem, będzie tworzył na buzi plamy, a także stanie się widoczny sprawiając wrażenie maski. Dopiero poprawne jego nałożenie może dać nam prawdziwe rezultaty. Wówczas nie tylko doskonale zakryje nasze niedoskonałości, ale przede wszystkim jego kolor wtopi się w naszą twarz wyrównując jej koloryt oraz stając się jednocześnie niewidocznym, a co za tym idzie nie podkreśli suchych skórek.

Poprawnie nałożony na twarz podkład kryjący nie wymaga w zasadzie żadnych dodatków w postaci pudru sypkiego, czy utrwalacza nałożonego pod fluid. Podkład bowiem już sam w sobie ukryje to, co ukryć ma, a dodatkowo będzie doskonałą utrwalającą bazą pod cienie do powiek, które nie będą się osypywały, a ich pigmentacja zyska na sile. Jak widać podkład kryjący ma znacznie więcej zalet, niż mogłoby się wydawać. 

About the author: rabartosz