Jak rozpocząć przygodę z survivalem?

Większość ludzi w dzisiejszych czasach przyzwyczajona jest do bardzo wygodnych warunków. Nawet najmniejsze niedogodności znoszą bardzo źle. Nie mówię żeby nie korzystać z wygód życia, ale czasami warto odciąć się na jakiś czas od tego wszystkiego i spędzić trochę czasu na łonie natury, z dala od wygód cywilizacji.

Wszystko co potrzebne do survivalu

survivalRóżnego rodzaju pikniki i rajdy są doskonałym miejscem do tego aby obcować z naturą. Jeśli często decydujemy się na tego typu wyjścia na łono natury, to czas podnieść sobie poprzeczkę i spróbować czym jest survival. Pewnie każdy chociaż raz w życiu słyszał to sformułowanie i z grubsza wie na czym polega sztuka przetrwania, ale nie każdy wie jak się przygotować na takie wyjście. Pierwszym elementem naszego wyposażenia powinno być odpowiednie ubranie. Musimy się przygotować na każdą ewentualność. Musimy brać pod uwagę to, że może nas złapać deszcz, albo to że temperatura powietrza przekroczy trzydzieści stopni Celsjusza. Kolejnym elementem jest plecak. Plecak musi być bardzo wygodny i pojemny. Do takiego plecaka powinniśmy spakować przede wszystkim apteczkę, ostry nóż, suchy prowiant i wodę. Nie możemy także zapomnieć o dobrej jakości namiocie i śpiworze, ponieważ jeśli przyjdzie nam spędzić noc w niesprzyjających warunkach, to tylko to nas ochroni przez zimnem. Dobrze jest też mieć coś co umożliwi nam rozpalenie ogniska, na którym będziemy mogli przygotować sobie ciepły posiłek.

Skompletowanie całego ekwipunku nie jest skomplikowane. Powiem więcej, nie musimy szukać wspomnianych rzeczy w różnych miejscach, ponieważ istnieją specjalne sklepy, w których to wszystko jest dostępne. Znajdziemy takie sklepy nie tylko stacjonarne, ale także internetowe, więc z łatwością możemy dokonać zakupów.

About the author: Katarzyna Mikołowska