Jednorazowe testy do zbadania wyjętego kleszcza

 

Nie ma chyba takiej osoby, która po powrocie z lasu bądź spaceru nie obejrzałaby dokładnie swojego ciała. Trzeba to zrobić zwłaszcza jesienią, bo to jest taka pora roku, w której kleszcze atakują nas z największą siłą. Szukają one sobie ciepłego schronienia przed jesiennymi przymrozkami. A przecież wiadomo, że kleszcze przenoszą groźną chorobę, czyli boreliozę.

Warto zakupić testy do badania kleszczy

borelioza testJeśli już okaże się, że w naszym ciele rozgościł się ten mały czarny szkodnik, to trzeba działać natychmiast. Dla naszego własnego zdrowia najlepsze jest to, żeby od razu dowiedzieć się czy kleszcz był czysty. Jeśli przenosił boreliozę to wiedza o tym fakcie może nas uratować przed zakażeniem się tą chorobą. Dzisiaj w łatwy sposób możemy się dowiedzieć czy w wyjętym z ciała kleszczu była borelioza – test jednorazowy można kupić w internecie. Wystarczy zrobić kleszczowi taki szybki test i od razu uzyskamy wynik. Od razu, czyli po dziesięciu minutach. Cena takiego testu wynosi około czterdzieści złotych, ale na jesień warto zakupić sobie kilka takich testów. Można być bowiem pewnym, że kleszcze będą w tym okresie atakować niemalże z każdej strony. Wiedza dotycząca kleszcza jest bezcenna. Jeśli test wykaże obecność boreliozy w kleszczu to możemy od razu wybrać się do lekarza i poprosić o antybiotyk. Nie czekajmy aż na ciele pojawi się rumień, który jest oznaką boreliozy, bo pojawia się on dopiero po kilku tygodniach.

Po znalezieniu kleszcza od razu zróbmy mu natychmiastowy test na obecność boreliozy. Naprawdę nie warto denerwować się w oczekiwaniu na zaczerwienienie i rumień wokół miejsca wbicia się kleszcza. Natychmiastowe testy kosztują kilkadziesiąt złotych, ale od razu dają nam odpowiedź na pytanie o to, czy kleszcz przenosił boreliozę.

 

About the author: Paweł Skoczek