Legowiska dla małych piesków

Kilka dni temu całkowicie przypadkowo wracając ze spaceru z moim psem w pobliskim lesie (jest on oddalony od mojego miejsca zamieszkania o około dwanaście kilometrów), natrafiliśmy na niespodziewanego – jak się okazało – naszego przyszłego nowego lokatora. Chodzi tutaj oczywiście o fakt, znalezienia przypadkowo małego psiaka pozostawionego w lesie, którego zdecydowaliśmy się przygarnąć.

Jakie legowiska są odpowiednie dla małych piesków?

legowisko dla małego pieskaZ racji tego, że jesteśmy opiekunami dużych psów, musieliśmy zakupić całą nową wyprawkę dla małego pieska, ponieważ nasz nowy lokator, nie ważył więcej niż pięć kilogramów i był już dorosłym psem. W przypadku dużego psa, mielibyśmy wszystkie akcesoria dla niego – wszak nasze psy mają po kilka różnych kompletów poszczególnych rzeczy dla zwierzaków. Od czego zaczęliśmy? Oczywiście na pierwszy ogień poszedł zakup misek. Postawiliśmy na komplet małych kocich miseczek plus jedną dodatkową. Następną sprawą było kupienie smyczy, obroży oraz szelek do samochodu. Następnie zestaw zabawek odpowiedni dla małego pyszczka oraz smakołyki dla małych piesków. Kolejną sprawą było odpowiednie legowisko dla małego pieska. Tutaj wybór był nieco trudniejszy, ponieważ chcieliśmy kierować się przede wszystkim preferencjami naszego nowego psa, którego jeszcze niestety, aż tak dobrze nie znaliśmy. Zastanawialiśmy na rodzajem, wszak rynek oferuje ich bardzo dużo. Są to na przykład pontony, materace, owalne czy prostokątne legowiska z wysokimi bokami, drybedy. kocyki oraz pluszowe budki.

Ostatecznie na pierwsze legowisko dla naszego nowego pieska – chociaż bardzo trudno było je wybrać – zdecydowaliśmy się na pluszową budkę. Dla małych piesków oferta legowisk w postaci budek jest bardzo szeroki i strasznie nam się one spodobały.

About the author: Łukasz