Lekkie rusztowanie z kołami

Podczas pracy często potrzebujemy cofnąć się do miejsca w którym już wykonywaliśmy zadania i poprawić jakąś część elewacji, lub szybko przemieścić się w inne miejsce. Niestety, zwykłe rusztowania bardziej przeszkadzają niż ułatwiają takie zadania, i zazwyczaj muszą być rozmontowane by można je było przestawić w inne miejsce.

Modułowe rusztowanie ruchome

solidne rusztowania jezdneRusztowania które posiadają możliwość dołączenia kół jezdnych są więc dla nas ogromnym ułatwieniem pracy, zwłaszcza wszędzie tam gdzie przestrzeń uniemożliwia swobodne przestawianie całej sekcji rusztowania w nowe miejsce. Niedawno zakupione przez nas lekkie, aczkolwiek solidne rusztowania jezdne są zdecydowanie przydatnym narzędziem, które podczas pracy elewacyjnej niemal nigdy nie stoi bezczynnie. Takie rusztowanie jest zazwyczaj sekcją szkieletu, mającą dwa lub więcej poziomy, wyposażoną w koła, dzięki którym cała sekcja może być przestawiona w nowe miejsce z łatwością. Umożliwia to szybką i swobodną pracę przy dużych częściach elewacji w miejscu w którym nie można rozstawić zwykłego rusztowania. Ten rodzaj rusztowania jest naturalnie bardzo lekki, by pozwalać pracownikom na błyskawiczną relokację konstrukcji i narzędzi znajdujących się na niej w nowe miejsce. Nie oznacza to jednak iż jest to rusztowanie mało wytrzymałe, a wręcz przeciwnie, lekka konstrukcja jest odporna na duże obciążenia, i znosi nawet przeładowanie powyżej dopuszczalnej wagi, z racji elastyczności materiałów, z jakich została zrobiona.

Rusztowanie to może być uzupełniane o nowe podesty, drabiny czy inne ułatwienia, pomagające pracownikom błyskawicznie wykonywać wszelkie zadania. Jest jednak doskonałym narzędziem nawet w formie fabrycznej, i nie potrzebuje natychmiastowego uzupełniania jeśli dodatkowe elementy nie są potrzebne w pracy.

About the author: Bożena Jędrzejczyk