Likwidowanie mętnej wody w basenie

 

Środki flokujące przeznaczone do basenów służą przede wszystkim do usuwania zbyt mętnej wody, która może powstać z różnych przyczyn. Taki środek sprawi, że woda w naszym basenie będzie krystalicznie czysta, oraz poprawi się jej skuteczność filtrowania. Taki środek nadaje się do wszystkich typów filtrów.

Każdy basen potrzebuje środka flokującego raz na jakiś czas

najlepszy środek flokujący do basenuPo co stosować takie środki do basenów? Naturalne jest, że stojąca woda jest bardziej narażona na ataki różnych patogenów. W takiej wodzie występują korzystne warunki do rozwoju różnych grzybów, bakterii, czy zwykłych glonów, a te z kolei mogą przechowywać zarazki chorobotwórcze, które wywołują wiele infekcji u osób kąpiących się. Najbardziej są oczywiście narażone dzieci i osoby starsze. Ich organizmy są zwyczajnie słabsze. Niestety, często jest tak, że filtry nie mogą sobie poradzić z oczyszczaniem wody w basenie, dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie tutaj w miarę najlepszy środek flokujący do basenu, który szybko i skutecznie poradzi sobie z powstałym osadem na ścianach basenu. Wodę należy także pielęgnować, zapewniając jej odpowiednie pH, dezynfekując ją, ochraniając przed algami oraz przeprowadzając koagulację która usunie cząsteczki dokładnie rozpuszczone w wodzie, jak np. sól, mocznik, aminokwasy, czy zasady. Takie działanie minimalizuje mętnienie wody w basenie – czyli takiej wody, która jest akwenem stałym i jest przez to narażona na dość nieprzyjemne zanieczyszczenia.

Baseny mogą dostarczyć nam wiele przyjemności, szczególnie w lecie. Ale brudny basen, czy nawet „jedynie” mętny – to już żadna przyjemność. Właściciele basenów powinni dbać o ich stan, szczególnie wtedy, gdy taki basen jest długo nieużywany. Warto przeprowadzić gruntowne czyszczenie basenu wtedy, gdy nie jest on używany.

 

About the author: Krystyna Zamęt