Metody ochrony roślin i środki owadobójcze

Posiadanie pięknego ogrodu to marzenie wielu z nas, zielony trawnik na kształt pulchnego dywanu z na sadzeniami dużych zdrowych drzew, które wiosną zachwycają różnorodną kolorystyką i zapachem kwiatów a latem dają schronienie przed słońcem. Aby nasz ogród był piękny i zdrowy musimy chronić go przed chorobami roślin i owadami

Ochrona rośliny w ogrodzie i środki owadobójcze

środki ochrony roślin owadobójczeNa rynku mamy wiele firm specjalizujących się w metodach ochrony roślin za pomocą chemicznych środków owadobójczych, przedstawię kilka ciekawych i skutecznych metod. Zacznijmy od ochrony trawników które bywają atakowane przez szkodniki, jednym z najgroźniejszych to pendrak, jest to owad początkowo w postaci latającego chrabąszcza który wyszukuje sobie żyzną i próchniczą ziemie, opada na nasz trawnik i wciska się w glebę do głębokości nawet jednego metra, składa tam jaja z których powstają larwy dla których najlepszym pożywieniem są korzenie naszego trawnika. W efekcie liście trawnika usychają i powstają żółte plamy. Metodą na te szkodniki są środki ochrony roślin owadobójcze. Oprysk maszyną spalinową, roztworem chemicznym o składzie: chloropiryfos 480 g/l (44,86%), Węglowodory C9, związki aromatyczne Kwas benzenosulfonowy, dodecyl, sól wapniowa Węglowodory C10, związki aromatyczne, <1% naftalenu. Trzeba pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa jak w opisie producenta.

Opryskiwanie należy powtórzyć trzy krotnie, najlepiej wiosną gdy owady wychodzą na powierzchnie aby przeistoczyć się w chrabąszcze i odlecieć. Z własnego doświadczenia mogę doradzić stosowanie maseczki ochronnej ponieważ chemia ma silny nieprzyjemny zapach. Bez stosowania chemii w odpowiednim czasie nie pozbędziemy się pędraków. Ma nadzieje że moje porady przydadzą się osobą które dbają o swój trawnik.

About the author: Karolina