Modele rowerów Kross

Z roku na rok przybywa w naszym kraju posiadaczy rowerów, którzy bardzo często zamieniają samochód na rower. Niektórzy wolą w weekend zabrać rower do samochodu i pojeździć na specjalnym, górskim torze, gdzie sprawdzi się wyspecjalizowany rower.

Dla kogo są modele z serii Hexagon?

model kross hexagon 5.0Do jazdy po mieście, najlepsze są miejskie rowery, które niekoniecznie muszą mieć najlepszy osprzęt, bo będą jeździły po równej nawierzchni. Jeżeli jesteśmy zawodowcami, albo fanami ekstremalnej jazdy rowerowej, to najlepszy będzie model Kross Hexagon 5.0. Jest to wysokiej klasy rower z jednym z najlepszych na rynku osprzętem rowerowym. Mocne hamulce tarczowe, dają poczucie pewności rowerzyście, że zawsze zatrzyma się na czas. Tarczowe są znacznie lepsze niż ich poprzednie wersje szczękowe, bo nie powodują nagłego blokowania kół. Aby jazda po licznych nierównościach nie powodowała intensywnych wstrząsów i drgań, to przedni widelec został wyposażony w bardzo czułe amortyzatory. Bardzo ważnym elementem roweru Hexagon 5.0 są przerzutki, które płynnie się zmieniają nawet podczas jazdy pod górę. Rower firmy Kross jak na taką klasę, to jest bardzo lekki, ponieważ posiada unikalną ramę aluminiową. Kierownica została wyposażona w specjalne gumowe nakładki w miejscu trzymania, aby zapobiegać ewentualnym ześlizgnięciom w trakcie jazdy. Aby umożliwić zawodowcom jazdę wyczynową w ekstremalnych, górskich warunkach, koła w tym modelu są duże i szerokie, a bieżnik znacznie większy niż w klasycznych rowerach.

Jest typowy, wyspecjalizowany rower Kross, który idealnie się sprawdza w ciężkich warunkach. Na takich modelach jeżdżą zawodowi rowerzyści. Nie jest to tanim rowerem, ale za to bardzo dobrej jakości, ponieważ posiada wysokiej klasy osprzęt i długą gwarancję.

About the author: Michał Gąbka