Na wiosnę zaczynam budowę przydomowego basenu

Od niedawna mieszkamy z żoną i naszym synem w naszym nowo wybudowanym domu. Budowaliśmy go przez dwa lata i wreszcie możemy w nim mieszkać wiedząc, że wszystko jest zrobione tak jak należy. Brakuje mi tylko jednej rzeczy – przydomowego basenu. Mam już kupiony projekt i całą koncepcję na jego wybudowanie. Będę to robił samodzielnie i mam nadzieję, że to się uda.

Gotowy projekt basenu kupiłem przez internet

gotowe projektowanie basenów prywatnychMoja koncepcja na przydomowy basen zakłada, że będzie to kąpielisko o powierzchni dwudziestu metrów kwadratowych. Dla naszej trójki będzie to w zupełności wystarczająca powierzchnia. Basen będzie wykopany, wylany betonem i wyłożony kafelkami. Dookoła mam zamiar zorganizować taką strefę relaksu z leżakami, stoliczkiem i strefą grilla. Znalazłem w internecie firmę, która oferuje gotowe projektowanie basenów prywatnych i zamówiłem u nich projekt całkowicie online. Wystarczyło jedynie przesłać im zdjęcia obejścia wokół posesji i wymiary basenu, jaki chce się zbudować. Projekt kosztował półtora tysiąca złotych, ale wysłano mi go z kompletną instrukcją budowy. Dzięki temu właśnie mam pewność, że uda mi się zbudować basen samodzielnie. Nie jest to jakąś większą filozofią, ale wiadomo, że moja rola ograniczy się jedynie do wykopania dziury w ziemi i wylania podłoża. Kafelkowanie zostawię fachowcom, a kopać nie będę łopatą tylko wynajmę koparkę. Myślę, że na samodzielnej budowie zaoszczędzę kilka tysięcy złotych.

Gdybym miał wziąć firmę, która zrealizowałaby mój projekt, to musiałbym zapłacić kilka tysięcy złotych więcej. Wykonując większość prac samodzielnie lub metodą gospodarczą sporo zaoszczędzę. Mam taki plan, żeby basen był już w maju gotowy. Oczywiście planuję zainstalować ogrzewanie podłogowe, żeby wodę w basenie móc podgrzewać do odpowiedniej temperatury.

About the author: Bożena Dzięcioł