Najlepsze wkłady do apteczek

Najczęściej spotykanym modelem apteczki pierwszej pomocy jest niewielkie plastikowe pudełko, które waży zaledwie kilkaset gramów. W środku nie ma za wiele artykułów, więc nie jest to najlepszy produkt. Znacznie bardzie użyteczna będzie kompletna apteczka. 

Czy apteczkę kupuje się z wkładem? 

wkłady do apteczki din 13157Polskie prawo mówi, że w każdym zakładzie pracy oraz w każdym pojeździe mechanicznym musi się znajdować apteczka pierwszej pomocy. W przypadku aut, kierowcy często idą na łatwiznę i kupują najtańsze modele apteczek, które w chwili wypadku na niewiele się zdają. Zdecydowanie lepiej jest zainwestować nieco więcej pieniędzy w apteczkę i mieć kompletny zestaw niezbędnych artykułów pod ręką. Bardzo dobre i uniwersalne są wkłady do apteczki din 13157, ponieważ w przystępnej cenie zawierają wszystkie niezbędne produkty. Możemy taki wkład stosować w samochodzie, firmie, czy nawet w domu. W sklepach medycznych możemy kupić całą apteczkę, łącznie z opakowaniem, które może stanowić plastikowe, lub metalowe pudełko, czy specjalną torebkę, albo sam wkład. Jeżeli jakieś produkty z apteczki zostaną wykorzystane, lub ich data ważności się skończy, nie ma potrzeby kupowania całej pateczki, ponieważ możemy dokupić poszczególne produkty, lub cały wkład apteczny. W modelu din 13157 znajduje się komplet jednorazowych plasterków, kompresów w różnych rozmiarach, opatrunków jałowych i elastycznych oraz gumowa opaska uciskowa. W razie potrzeby znajdziemy w nim też jednorazowe ustniki do wykonywania sztucznego oddychania. 

Każdy z nas powinien umieć korzystać z wkładu apteczki, ponieważ nierzadko może on uratować komuś zdrowie, lub nawet życie. Dobrej jakości wkład do apteczki din 13157 kosztuje około stu złotych w sklepie medycznym, a nieco taniej w sklepie internetowym.

About the author: Katarzyna Mikołowska