Napęd do bram

Każdy stara się aby ich samochód znajdował się w garażu zamykanym na klucz. Wówczas człowiek czuje większe bezpieczeństwo. Warto pomyśleć o napędzie do bramy. Tylko należy pamiętać, że inny napęd stosuje się przy bramach jednoskrzydłowych a inne przy dwuskrzydłowych.

Garażowe bramy dwuskrzydłowe

napędy do bram garażowych dwuskrzydłowychNa rynku jest wiele napędów do bram garażowych. Jednak podczas wyboru należy wziąć pewne parametry pod uwagę. Napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych są różnorodne. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę funkcjonalność bram, a także kilka podstawowych cech. Przede wszystkim ważny jest sprecyzowanie długości skrzydeł bramy. Ważny jest również kąt otwarcia, który jest wymagany aby wyjechać lub wjechać do garażu. Wybierając napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych należy również wziąć pod uwagę częstotliwość otwierania bramy, czyli intensywność pracy napędu a także szybkość otwierania takiej bramy. Najbardziej popularne napędy do bram garażowych dwuskrzydłowych to nowoczesne siłowniki o sprawdzonej konstrukcji, które otwierają bramę do dziewięćdziesięciu stopni w zaledwie kilka sekund. Napędy do bram zalicza się do automatyki, która jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Montując siłownik jesteśmy w stanie otworzyć bramę za pomocą specjalnego pilota nie musząc wychodzić z samochodu. Przede wszystkim jest to niezwykle duża oszczędność czasu dla użytkowników, a także jest bardzo bezpieczna podczas użytkowania. Jednak należy pamiętać, żeby podczas zakupu zwrócić uwagę na te kilka elementów.

Napędy do bram można zakupić w sklepie z automatyką, należy jednak poradzić się specjalisty w celu zakupu prawidłowego napędu. Niestety oprócz tych wspomnianych elementów jest również wiele innych na które należy zwrócić uwagę podczas zakupu, chociażby ciężkość bramy.

About the author: Karolina