Nosidełko turystyczne dla dziecka

Dzieci od urodzenia lubią przebywać blisko z rodzicami i też dlatego często są noszone w chustach i różnych nosidłach. Jeżeli lubimy dużo podróżować, to wózek może nam w tym przeszkadzać, bo nie wszędzie go będziemy mogli zabrać. W takiej sytuacji nosidło jest najlepszym rozwiązaniem.

Jakie nosidło turystyczne jest najlepsze?

Nosidła turystyczne z daszkiem przeciwsłonecznymAby móc nosić dziecko ze sobą w nosidełku, musi ono już samodzielnie siedzieć, ponieważ w przeciwnym wypadku możemy mu zaszkodzić. Dziecko, które ma mniej niż rok, nie powinno być sadzane na siłę, gdyż może to zniekształcić jego jeszcze nieuformowany kręgosłup. Na rynku znajdziemy kilka modeli nosideł, z których najpopularniejsze są nosidła turystyczne z daszkiem przeciwsłonecznym. Nadają się one na długie spacery, podróże w góry, czy zwiedzanie z dzieckiem nowych miast. Nosidła są wykonane z lekkich, stalowych elementów, które tworzą ich podstawę, na którą jest nałożony specjalnie uszyty materiał. Grube szelki, regulowany pas biodrowy i zabezpieczenie zapinane na wysokości klatki piersiowej, powoduje, że noszenie nosidła dla rodzica nie jest dużym ciężarem, bo rozkłada się na kilka miejsc. Na rynku są modele, w których dzieci możemy nosić z przodu, albo z tyłu. Te, które nosimy na plecach, posiadają praktyczne daszki przeciwsłoneczne, oraz posiadają w zestawie specjalne osłony przeciwdeszczowe, które nakłada się na całe dziecko w razie deszczu. Przed zakupem nosidła turystycznego, warto aby dziecko spędziło w nim trochę czasu, ponieważ musi się do niego przyzwyczaić.

Ważne, aby nosidło było wygodne dla rodzica i dziecka, oraz było bezpieczne. Najlepsze będą te wielofunkcyjne, z licznymi udogodnieniami takimi jak regulowane pasy, szelki wyposażone w dodatkowe gąbki, daszek, czy parę kieszonek na drobiazgi dla maluszka w trakcie wycieczek.

About the author: aniam