Odkurzanie w hotelach

Wydawać by się mogło, że praca sprzątaczek w hotelu musi być bardzo ciężka. W końcu hotele zazwyczaj posiadają kilka pięter, a na nich kilkadziesiąt pokoi, w których należy sprzątać. Na sprzątanie składa się wiele czynności, ale czołową jest oczywiście odkurzanie. Wiele osób sądzi, że to właśnie ono sprawia ogromną trudność osobom, które się tym zajmują.

W jaki sposób odkurzane są hotele?

odkurzanie centralne w hotelachOkazuje się jednak, że coraz więcej hoteli wyposażonych jest w systemu, które ułatwiają odkurzaniem sprzątaczkom. Takim systemem są centralne odkurzacze. Goście nie zauważają tego systemu, ponieważ jest on ukryty. Jedynym widocznym elementem są gniazda, które znajdują się na ścianie. W gniazdach tych są długie na kilkanaście metrów rury. Osoba sprzątająca wysuwa taką rurę ze ściany i może rozpocząć odkurzanie. Ze względu na długość rury sprzątaczka lub pokojówka jest w stanie odkurzyć naprawdę dużą powierzchnię bez konieczności dźwigania. Warto podkreślić, ze taki system nie generuje żadnego hałasu, dzięki czemu odpoczynek gości nie jest w jakikolwiek sposób zaburzany. Jeśli chodzi o to, gdzie trafiają odkurzone nieczystości to za pomocą systemu rur wpadają one wraz z zassanym powietrzem do worka znajdującego się w jednostce centralnej. Taka jednostka zazwyczaj montowana jest w niewidocznym miejscu, dzięki czemu goście nawet nie zdają sobie sprawy z jej istnienia. Odkurzanie centralne w hotelach jest więc idealnym rozwiązaniem dla tego typu budynków. System ten jest funkcjonalny i przyspiesza codzienne sprzątanie.

Myślę, że każdy właściciel hotelu powinien pomyśleć nad zmianą dotychczasowej metody sprzątania. Montaż systemów centralnego odkurzania może okazać się strzałem w dziesiątkę, z którego warto jest korzystać. Odkurzacze centralne posiadają tak dużą liczbę zalet, że trudno jest nam wyobrazić sobie coś bardziej funkcjonalnego. Gorąco polecam!

About the author: aniam