Odnawiamy stare tkaniny

Czasami, robiąc przegląd szafy, znajdujemy w niej ubrania, do których mamy bardzo duży sentyment, ale które mają na przykład jakieś przebarwienia lub plamy. Większość z nas wyrzuca zazwyczaj taką odzież, jednak okazuje się, że można dać jej nowe życie. Szczególnie, jeżeli mamy do czynienia z lekkimi koszulkami na lato. Odnawianie ubrań nie wymaga dużych umiejętności, tylko posiadania odpowiednich materiałów.

Marker, który zatuszuje plamy

markery do tkaninWłaśnie nastała wiosna, a jest to czas, który sprzyja domowym porządkom. Oprócz sprzątania w domu, często połączonego z remontami, większość z nas robi też przegląd szaf. Zazwyczaj okazuje się, że wielu rzeczy nie nosimy i można je wówczas komuś oddać. Znajdujemy też odzież, którą bardzo lubimy, ale nie nadaje się do noszenia na przykład ze względu na plamy. Wówczas z pomocą mogą nam przyjść markery do tkanin, dzięki którym możemy dać naszym rzeczom nowe życie. Takimi markerami możemy stworzyć na koszulkach czy spodniach ciekawe wzory lub napisy, które zatuszują plamy i dadzą naszym ubraniom nowy, atrakcyjny oraz oryginalny wygląd. Markery do materiałów nie są dużym wydatkiem. Warto więc kupić kilka kolorów. Często dostępne są w całych zestawach. Oprócz markerów można też pomyśleć o kupieniu farby do tkaniny. Pozwoli ona na całkowitą zmianę koloru różnych rzeczy, bez konieczności pisania lub rysowania na nich czegokolwiek. Ważne jest to, że zarówno markery, jak i farby, są odporne na spieranie się nawet w najlepszych płynach do prania.

Jeżeli mamy jakieś stare ubrania, które bardzo lubimy, ale pojawiły się na nich plamy lub odbarwienia, których nie da się usunąć, to dobra informacja jest taka, że jesteśmy w stanie je odnowić. Wystarczy zakup farby do tkanin lub specjalnych markerów, za pomocą których jesteśmy w stanie zatuszować zniszczenia.

About the author: Konrad Wisniewski