Piękne, własnoręczne kartki okolicznościowe

Wybierając się na ślub najbliższych przyjaciół, chcemy podarować im coś od serca, niezapomnianego, co zawsze będzie przypominało im ten najwspanialszy dzień w życiu. Rozwiązaniem może być oryginalna kartka okolicznościowa, jednak znalezienie takiej kartki wcale nie jest łatwe. Może więc zrobimy ją sami?

Scrapbooking – prosty sposób na efektowną pamiątkę

ozdoby do scrapbookinguMetoda scrapbookingu swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim przy ozdabianiu stron albumów fotograficznych, jednak z pełnym powodzeniem możemy również przy jego pomocy dekorować kartki okolicznościowe. Podstawowymi materiałami, wykorzystywanymi do ozdabiania są: kolorowy papier, ćwieki, różne tekstury, wstążki, perełki i wypukłe ozdoby do scrapbookingu. Te ostatnie możemy zrobić własnoręcznie, np. jako kwiaty z origami, albo kupić w odpowiednio przygotowanych zestawach w dobrych sklepach papierniczych. Scrapbooking, jeśli nie chcemy zajmować się nim profesjonalnie i zarobkowo, w gruncie rzeczy nie wymaga od nas wielkich zdolności artystycznych. Najważniejszy będzie pomysł na to, jak nasza kartka ma wyglądać. Może ona odzwierciedlać w jakimś stopniu zainteresowania Młodej Pary albo kolorystykę, w jakiej będzie utrzymana uroczystość. Wszystko zależy od nas i naszej inwencji twórczej. Kiedy mamy już pomysł, odpowiednie materiały możemy otrzymać zarówno w stacjonarnym sklepie papierniczym, jak i w sklepie internetowy, który w swoim asortymencie ma artykuły dekoracyjne. Po dokonaniu zakupów jedyne, czego będziemy potrzebować to klej, nożyczki i odrobina wolnego czasu, by zrealizować nasz oryginalny pomysł na niepowtarzalną kartkę ślubną.

Scrapbooking możemy wykorzystać nie tylko przy okazji ślubu, ale również przy każdej innej okazji, którą będziemy świętować z najbliższymi. Jeśli nie czujemy się na siłach, by wykonać kartkę, ale sam pomysł bardzo przypadł nam do gustu, możemy również skontaktować się z lokalnymi wytwórcami, którzy specjalizują się w scrapbookingu.

About the author: Krystyna Zamęt