Polecana terapia alkoholowa

Ludzie, którzy mają w swojej rodzinie alkoholika, dobrze wiedzą jak nieprzewidywalna jest ta choroba. W sytuacji, gdy osoba pijąca zostaje pozbawiona dostępu do alkoholu, jej zachowanie może stać się bardzo agresywne i natarczywe, co stanowi zagrożenie dla otoczenia i ich samych. 

Gdzie szukać dobrej terapii alkoholowej?

dobra terapia alkoholowaJest wiele ośrodków, które zajmują się leczeniem uzależnieniem, znajdują się w każdym mieście wojewódzkim, ale również w mniejszych miastach. Z racji ich niedoboru w państwowym systemie, powstaje też dużo prywatnych ośrodków, które świadczą usługi odpłatnie lub są one w części refundowane. Dobra terapia alkoholowa to taka, która jest prowadzona przez profesjonalistów. Bowiem tylko dobry terapeuta jest właściwą osobą, która może nauczyć osoby uzależnione, żyć od nowa. Tak, życie bez alkoholu, to niejako życie od nowa. Bowiem osoby uzależnione przestają patrzeć zza mgły, gdzie większość kształtów nie miała tak naprawdę żadnego znaczenia. Na profesjonalnie prowadzonych sesjach terapeutycznych uczy się pacjentów jak patrzeć na swój nałóg w kategorii obciążenia, nie choroby. Bowiem choroba kojarzy się z czymś, z czego niekoniecznie można wyjść żywym. Natomiast zadaniem terapii alkoholowej jest nastawienie pacjenta ofensywnie do problemów tak by decyzje, jakie podejmuje prowadziły go do konstruktywnych zachowań. Terapia alkoholowa trwa od kilku dni do kilku tygodni. W zależności od stopnia zaawansowania choroby alkoholowej, ponieważ często bywa tak, ze sama detoksykacja trwa kilka dni.

Detoksykacja ma na celu wypłukanie alkoholu z organizmu, a zarazem dostarczenie mu elektrolitów i cukrów prostych, które zapobiegają odwodnieniu. W ośrodkach finansowanych z NFZ terapie alkoholowe są nieodpłatne, przeciwnie jest w przypadku ośrodków prywatnych.

About the author: Paulina Szymańska