Polecany producent taśm LED-owych

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele różnych rozwiązań, które pozwalają zapewnić optymalne warunki oświetleniowe na obiekcie. Podstawowym źródłem światła są oczywiście oprawy czy kinkiety, które mogą być ulokowane na ścianie czy suficie. Niemniej jednak często zachodzi potrzeba zapewnienia dodatkowego źródła światła, które jest uruchamiane w celu zapewniania ciekawego klimatu na przykład w salonie.

Jak dobrać zasilacz do taśmy LED-owej?

taśma led od producentaW tym celu wykorzystane mogą być nowoczesne rozwiązania bazujące na diodach elektroluminescencyjnych, które cieszą się dużą popularnością. Wynika to z faktu ich dużej energooszczędności, a także niezawodności czy trwałości. W zależności od potrzeb uzyskane mogą być również różne kolory świecenia czy natężenie światła. Wszystko to sprawia, że dużym zainteresowaniem cieszy się taśma led od producenta takich rozwiązań. Podmioty produkujące taśmy dostarczają na rynek różne ich typy. Różnią się one między sobą przede wszystkim znamionowym napięciem zasilania, które może wynosić 12 czy 24 V DC, a także 230 V DC. Kolejną różnicą jest stopień ochrony IP, który określa gdzie może być zamontowana dana taśma. Modele z ochroną IP20 są przeważnie przeznaczone do pracy wewnątrz pomieszczeń, a modele ze stopniem IP65 mogą być montowane na zewnątrz. Bardzo ważnym zagadnieniem jest również dobranie odpowiedniego zasilacza, który zapewni wymaganą wydajność prądową.

Ta z kolei jest zależna od zastosowanych źródeł światła oraz ich ilości. Jak widać obecnie powszechnie wybierane są rozwiązania, które zapewniają lepszą wydajność oraz optymalizację wykorzystania energii. W ten sposób obniżane są rachunki za pobór energii z sieci. Oprócz tego niektóre dostępne rozwiązania umożliwiają personalizację przestrzeni, w której przebywają domownicy co przekłada się na wzrost ich komfortu. Przykładem może być chociażby oświetlenie.

About the author: Helena Bąk