Pomoc biura w sprzedaży mieszkania

Sprzedaż mieszkania jak i jego kupno wcale takie proste nie jest jak w przypadku samochodu. Żeby dokonać dobrej transakcji, z której obie strony będą zadowolone trzeba znać wady i zalety określonej nieruchomości oraz specyfikę rynku.

Kiedy sprzedawać mieszkanie?

jak sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomościWiększość osób posiadająca mieszkanie na sprzedaż próbuje je samodzielnie zareklamować i nagłośnić w możliwie dostępne sposoby, aby zrobić to najniższym kosztem. Przeważnie właściciele dodają ogłoszenie na popularnych portalach internetowych, gdzie osoby zainteresowane kupnem przeglądają oferty. Sporo lokali udaje się sprzedać się sprzedać w ten sposób, ale są też mieszkania, które z wielu względów nie mogą znaleźć kupca. Niektóre osoby wtedy decydują się na nawiązanie współpracy z biurem nieruchomości, które ma duże doświadczenie w tego typu transakcjach. Przede wszystkim posiadają one dużą bazę klientów zainteresowanych kupnem, sprzedażą i wynajmem mieszka, zatem łatwiej jest im znaleźć nabywców. Jeżeli chcemy wiedzieć jak sprzedać mieszkanie przez biuro nieruchomości, to najlepiej się do niego udać i porozmawiać  o warunkach współpracy. W umowie właściciel określa kwotę, jaką chce uzyskać za mieszkanie i ewentualnie zobowiązuje się do wykonanie ewentualnych zmian w nieruchomości, jeżeli może to wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności oferty, a tym samym na wzrost zainteresowania. Biura nieruchomości aktywnie poszukują nabywców, ale też umieszczają ogłoszenia w różnych, dostępnych miejscach, dzięki czemu dociera ona do większej ilości osób.

Przeważnie najszybciej sprzedają się małe mieszkania, które mają powierzchnię do pięćdziesięciu metrów i mają od dwóch do trzech pokojów z kuchnią i łazienką. Większe lokale są zacznie droższe i też mają mniejszy target, bo jedynie duże rodziny z dziećmi.

About the author: Barbara Jankowicz