Profesjonalne przedłużacze przemysłowe

Na terenie budowy często nie ma możliwości podłączenia narzędzi elektrycznych do źródła prądu. Taki problem jest szczególnie częsty w przypadku pracy w budynkach, w których nie ma jeszcze instalacji elektrycznej, lub nie została ona podłączona do miejskiego ciągu energetycznego.

Przemysłowe przedłużacze na budowę

przydatne przedłużacze budowalneUżycie przedłużaczy jest więc standardową praktyką i koniecznością na niemal wszystkich placach budowy, choć nie wszystkie nadają się do takich zadań. Najbardziej przydatne przedłużacze budowalne mają nie tylko ogromny zasięg, ale również wiele gniazd, do których można podłączyć mnóstwo narzędzi. Najbardziej rozpowszechnione, szpulowe przedłużacze mają długość przewodu przekraczającą trzysta metrów, wystarczającą w zupełności by zapewnić pracownikom dostęp do energii elektrycznej na dowolnym stanowisku pracy, oraz pięć gniazd na podłączenie sprzętu. Niektóre wersje mają więcej gniazd, od sześciu do nawet i dziesięciu, i znacznie większe napięcie przesyłanego prądu. Przedłużacze te działają w najbardziej niesprzyjających warunkach, dlatego są dobrze zabezpieczone przed awariami, osłonięte przed kurzem i zamoczeniem, oraz zaizolowane tak, by nie powstawały w nich zwarcia. Okablowanie przedłużaczy jest bardzo grube i masywne, a składa się z przewodu miedzianego, przewodzącego prąd bardzo łatwo, otoczonego okładziną ze stalowych drutów, oraz gumowej izolacji.

Przewody nie są więc łatwe do uszkodzenia, zarówno powstałe pod wpływem uderzenia jak i zużycia. Takie przedłużacze mogą być łatwo łączone, by móc doprowadzić energię do najbardziej oddalonych stanowisk czy nawet wysokich kondygnacji tworzonego wieżowca. Są one łatwo dostępne w każdym sklepie budowlanym, i występują w kilku rodzajach, różniących się wielkością, oraz długością kabla.

About the author: Barbara Jankowicz