Profesjonalne sportowe liczniki rowerowe

 

Podczas gdy pierwsze liczniki rowerowe jakie pojawiły się w sprzedaży lata temu były ciągle używane, należały do prostych urządzeń, nieszczególnie przydatnych profesjonalnym sportowcom. Znacznie częściej wybieraliśmy więc liczniki zaawansowane, pochodzące od renomowanych producentów, które z modelami podstawowymi nie miały już wiele wspólnego.

Zaawansowany licznik rowerowy od Garmina

garmin liczniki roweroweProfesjonalne liczniki rowerowe nie tylko pokazywały przejechany dystans, oraz aktualną prędkość, ale posiadały również szereg udogodnień i możliwości, które nie tylko ułatwiały trening, ale przydawały się również podczas rekreacyjnych wycieczek rowerowych. Jednymi z najlepszych modeli były pochodzące od firmy Garmin liczniki rowerowe, połączone z nawigacjami satelitarnymi. Były to bardzo nowoczesne i zaawansowane urządzenia, dla bardzo wymagających użytkowników. Mogły one być używane do przeprowadzania bardzo ekstensywnego treningu, gdyż funkcja mapy pozwalała nie tylko na wyznaczenie trasy przejazdu, ale również na dokładne jej analizowanie. Możliwość połączenia licznika z zegarkiem sportowym za pomocą łącza wifi o krótkim zasięgu jeszcze bardziej zwiększała funkcjonalność nawigacji, pozwalając na jednoczesne monitorowanie nie tylko trasy przejazdu i jej długości, ale również tętna i temperatury samego użytkownika na konkretnych odcinkach.

Była to funkcja która niesamowicie ułatwiała planowanie treningów, ale przydawała się tak samo użytkownikom rekreacyjnym, pokazując najtrudniejsze do pokonania miejsca na trasie i pozwalając na wyznaczenie łatwiejszej drogi. Jako dedykowany sprzęt sportowy, liczniki te były często sprzedawane w profesjonalnych sklepach sportowych, wyróżniając się konkurencyjną ceną i możliwościami przekraczającymi modele od innych firm.

 

About the author: Krystian