Profesjonalny organizator wszystkiego – concierge

Już w dawnych czasach dwór miał swoją osobę odpowiedzialną za rozpalanie i gaszenie świec w trakcie ważnych uroczystości lub wizyt gości o szczególnym znaczeniu dla zamku. Jednak ta funkcja w rozszerzonej wersji przetrwała do dziś. Co prawda nikt już nie musi rozpalać świec, ale organizacja istotnych eventów od A do Z może przerosnąć nawet najlepiej zorganizowanych z nas…

Kiedy warto skorzystać z usług profesjonalisty?

conciergePrzede wszystkim, warto zadać sobie najpierw pytanie, czy skala wydarzenia pod kątem jego organizacji danego wydarzenia rzeczywiście nas przerasta. Oczywiście, jeśli chodzi o uroczystości typu śluby i wesela, to wtedy wynajmuje się do tego wedding plannerów, ale jeśli w grę wchodzi zaledwie przywitanie cioci i wuja z innego kraju, którzy jedynie w miłej atmosferze chcą pozwiedzać naszą stolicę oraz zjeść z nami obiad, to zapewne damy sobie radę sami. Usługi concierge znajdują zastosowanie wtedy, kiedy w grę wchodzą spotkania wyższego szczebla, kraj odwiedzają znane osoby: politycy, ambasadorzy, gwiazdy show-biznesu, głowa kościoła lub znani artyści. Czasem to oni sami sugerują wcześniej, że będą potrzebowali osoby, która, mówiąc kolokwialnie, wszystko za nich załatwi. Od rezerwacji biletów lotnicznych, po umówienie fryzjera i kosmetyczki w przeddzień imprezy. Zazwyczaj takie osoby zatrudniane są właśnie przed koncertami, galami wręczenia nagród, widowiskami, zlotami politycznymi czy konferencjami na skalę międzynarodową. Taką usługę oferują również ekskluzywne hotele. Profesjonalny konsjerż zapewni gościom rozrywkę, przyśle taksówkę, opłaci udział w imprezach, a także spełni ich wszystkie oczekiwania.

Im wyższa ranga hotelu, tym taka oferta usług bardziej rozbudowana. Z pewnością, jeśli z natury jesteśmy dobrze zorganizowani możemy wiele zaplanować sami, jednak warto rozważyć tę opcję wiedząc również, że profesjonalista ułatwi i przyspieszy nam przebieg niektórych ważnych spraw. Z pewnością będzie władała też odpowiednimi umiejętnościami i savoir-vivre.

About the author: Andrzej Bąk