Rodzaje lamp rowerowych LED

Jeżdżąc na rowerze w godzinach wieczornych i nocnych, musimy mieć przednie i tylne światło, zapewniające widoczność w każdych warunkach. Dlatego od dłuższego czasu popularnością cieszą się modele oświetlenia LED, mogące przyczyniać się do poprawy naszego bezpieczeństwa na drodze. Istnieje wiele modeli świateł LED montowanych w rowerze. Ich konstrukcja pasuje do każdego roweru oferowanego na rynku.

Wysokiej klasy oświetlenie LED do roweru

najlepsza lampa rowerowa ledAby w odpowiedni sposób oświetlić drogę, warto wyposażyć się w dobre światło, montowane na kierownicy. Najlepsza lampa rowerowa LED tego typu to taka, która nie tylko dobrze oświetla drogę, ale także nie rozładowuje się szybko. Aby zwiększyć wygodę użytkowania tego typu lamp, producenci wprowadzają modele, które mogą być ładowane zarówno zwykłą ładowarką telefoniczną, jak i za pomocą power banka. Oprócz dobrej lampy przedniej model tylny jest równie ważny dla widoczności rowerzysty na drodze. Wysokiej jakości lampy montowane z tyłu są zatem produkowane po to, aby kierujący pojazdem z daleka widział, że zbliża się do jadącego rowerzysty. Wiele lamp posada dużo trybów pracy. Może być on ciągły o różnej mocy, lub przerywany. Najlepsze lampki do tyłu mają moc nawet stu lumenów. Tego typu oświetlenie jest najlepszym elementem zwiększania widoczności na drodze.

Oprócz tylnych i przednich lampek dostępne są także modele oświetlenia, które możemy montować na ramie lub pod siodełkiem. Należą do nich lampki mocowane na tylnym trójkącie ramy rowerowej. Stanowią one dobry dodatek do głównego oświetlenia tylnego. Dzięki montowaniu ich po obu stronach ramy widoczność może zostać jeszcze bardziej zwiększona. Do tego typu lampek możemy dodać także oświetlenia bateryjne, które mogą być zasilane bateriami AAA lub AA.

About the author: aniam