Różne rodzaje hortensji

Kiedy udamy się do sklepu ogrodniczego, w którym w sprzedaży są różnorodne rośliny ogrodowe i nie tylko, bardzo szybko zorientujemy się, że wśród kwiatów często znajdują się dwa warianty produktów – jedne sprawdzają się jako krzewy w ogrodach, drugie zaś z pełnym powodzeniem znajdują swoje zastosowanie w bukietach przygotowywanych w kwiaciarni. Przykładem może być w tym przypadku hortensja.

Dostępność hortensji bukietowej

hortensja bukietowa od producentaWśród wszystkich kwiatów dostępnych na rynku, zdecydowanie jakaś część produktów cieszy się większą popularnością niż inne. Jednymi z kwiatów zaliczanych do tej kategorii są hortensje, które charakteryzują się niezwykle pięknym i eleganckim wyglądem, w związku z czym często wybierane są jako rośliny, które mają znaleźć się w bukietach. Kiedy prowadzimy kwiaciarnię i tworzymy kompozycje kwiatowe z uwzględnieniem wspominanej hortensji, na pewno potrzebna będzie nam hortensja bukietowa od producenta, który zapewni nam stałą dostawę tych roślin i będą one odznaczały się wysoką jakością. Na polskim rynku znajdziemy hortensje cechujące się dość zróżnicowanymi kolorami, dzięki czemu zawsze mamy możliwość stworzenia kompozycji charakteryzujących się bardzo różnym wyglądem. Oczywiście, podczas tworzenia bukietu z wykorzystaniem hortensji bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie nawodnienie rośliny, by możliwie jak najdłużej cieszyła ona oczy klientów swoim pięknym wyglądem.

Uprawa hortensji nie należy do najłatwiejszych, w związku z czym kwiaty te charakteryzują się dość określoną ceną. Koszt ten oczywiście oddziałuje na cenę bukietu, który będziemy chcieli zamówić z wykorzystaniem hortensji. Kompozycje kwiatowe, w których stosowane są hortensje muszą być uzupełniane również innymi roślinami, a producenci najczęściej oferują je również w sprzedaży.

About the author: Ewa Walczak