Skuteczna nauka jazdy w Krakowie

W dzisiejszych czasach prawo jazdy jest przydatne nie tylko w życiu prywatnym, ale także w pracy. Z tego względu wiele osób robi kurs na prawo jazdy jeszcze zanim będzie przydatne, czyli na przykład jeszcze w trakcie nauki w szkole.

Jak wygląda kurs nauki jazdy?

nauka jazdy krakówNa każdy rodzaj pojazdu jest inna kategoria prawa jazdy i zdaje się oddzielny egzamin. Najczęściej kursanci wybierają kategorię B, ponieważ dotyczy samochodów osobowych. Na kurs się można zapisać mając skończone osiemnaście lat. Szkolenie składa się z dwóch części. Pierwsza jest teoretyczna, na które omawiane są przepisy kodeksu ruchu drogowego, znaki i typowe sytuacje drogowe, które mogą spotkać każdego kierowcę. Po jej zakończeniu, następuje druga – praktyczna część. Kursanci rozpoczynają na niej jazdy z instruktorem po placu manewrowym i ulicach miasta. Jeżeli interesuje nas profesjonalna nauka jazdy Kraków jest miastem, w którym działa bardzo dużo Ośrodków Szkolenia Kierowców, które mają doskonałą opinię. Cały kurs nauki jazdy trwa sześćdziesiąt godzin, po których należy zaliczyć wewnętrzny egzamin, będący przepustką do egzaminu państwowego. Jest to pewnego rodzaju filtr, który słabym kursantom nie pozwala na zakończenie kursu, ponieważ nie będą oni mieli szans na zaliczenie egzaminu. Takie osoby muszą dokupić dodatkowe godziny jazd i ćwiczyć te czynności, które wychodzą im najsłabiej. Przyszły kierowca, kończąc kurs, musi umieć parkować na trzy sposoby, ruszać z zaciągniętego hamulca ręcznego czy właściwie pokonywać skrzyżowania.

Dla większości kursantów, trzydzieści godzin jazd i tyle samo godzin poświęconych na wykłady, w zupełności wystarczy. Jeżeli jednak tak się nie stanie, to zawsze można dokupić dodatkowe godziny jazd z instruktorem.  Rzetelne szkolenie jest gwarantem powodzenia na egzaminie.

About the author: Sebastian