Sprawdzony pellet węglowy

Nie od dziś wiadomo jak ważną kwestią jest właściwe ogrzewanie naszych domów. Często jednak nie zwracamy uwagi na nowości jakie związane są z branżą grzewczą i wciąż stosujemy tradycyjne rozwiązania. Natomiast branża grzewcza rozwija się bardzo mocno przez co powstają też ciekawe paliwa jakie można w swoim domu zastosować zamiast węgla czy też drewna opałowego.

Ogrzewanie domów pelletem

pelet varmoPellet jest jednym z nowych materiałów opałowych, który występuje w dwóch wersjach. Pierwszą z nich i jednocześnie znacznie starszą jest pellet drzewny. Ten materiał powstaje z prasowanych wiórów drzewnych, które dodatkowo są niekiedy wzbogacane przez specjalne lepiszcza. Natomiast ostatnimi czasy zaczął się w sprzedaży pojawiać pellet nowej generacji. Mowa tutaj o produkcie jakim jest wydajny pelet Varmo. Jest to pellet węglowy, który wyróżnia się bardzo dobrymi parametrami jeśli chodzi o emisję ciepła. Stosowanie takiego pelletu pozwala na osiągnięcie znacznie lepszych wyników niż przy stosowaniu węgla. Efektywność kaloryczna pelletu węglowego wspomnianego wyżej wynosić może nawet 30 MJ/kg. Jest to wynik, który do tej pory można było osiągać tylko przy węglu i to takim, który jest najlepszej jakości. Warto też wspomnieć o tym, że pellet o którym mowa jest produktem pozwalającym na zredukowanie ilości szkodliwych gazów do atmosfery. 

Podczas spalania wysokoenergetycznego pelletu Varmo nie będzie dochodziło do generowania dużych ilości popiołu co bez wątpienia jest sporym atutem. Trzeba też podkreślić, że pellet ten nie będzie stwarzał problemów związanych z przewodem kominowym. Spalanie pelletu nie sprawia, że w kominie osadzać się będzie sadza. Warto więc osobiście przetestować taki pellet ponieważ jego właściwości są niezwykle ciekawe.

About the author: Agnieszka Nowak