Świeca jako synonim domowego ogniska

 

Kiedy wyobrażam sobie idealny sposób na spędzenie wieczoru w chłodny i pochmurny dzień od razu na myśl przychodzi mi miękki koc, grube skarpetki, gorąca czekolada w ulubionym kubku i przyjemny zapach jaki unosi się w moich czterech kątach. Czy może być coś przyjemniejszego? Zgodnie z niedawno powstałą duńską filozofią hygge z pewnością nie.

Wieczór ze świecą w tle

yankee candle świeceZ pewnością wykorzystanie świec jest jednym z najczęściej wybieranych sposób na zaproszenie przyjemnego klimatu do własnego mieszkania. Migający w tle płomyk zawsze wprowadza wyjątkową atmosferę. Ostatnimi czasy niezwykle dużą popularnością cieszy się wcześniej wspomniana filozofia hygge. Wymyślona przez Duńczyków moda na wprowadzanie szczęśliwego nastroju do domu co raz częściej przyciąga uwagę ludzi. Jak pokazują badania przeprowadzane przez ONZ Dania zaliczana jest do państw, w którym ludność jest niezwykle szczęśliwa. Zgodnie z tą filozofią w mieszkaniu należy skupiać przedmioty, które wywołują pozytywne skojarzenia. Yankee candle świece nie tylko będą pięknie prezentowały się na stoliku ale sprawią także, że zapach wypełniający mieszkanie będzie jedyny w swoim rodzaju. Na święta jednym z ulubionych zapachów jest oczywiście aromat świeżej choinki bądź pieczonych pierników, zimą chętnie zaś otulimy się zapachem pieczonego jabłka i cynamonu. W okresie letnim w domach mieszkańców Danii królują zapachy świeżego prania, sorbetu cytrynowego oraz morskiej bryzy. Jak to wszystko możliwe? Oczywiście za pomocą niezwykłych świec zapachowych. Z pewnością świece yankee candle wdarły się do mieszkania nie jednej trendsetterki.

Od lat w kulturze świece mają szczególny znaczenie dla ludzi. Przywołują na myśl ciepło domowego ogniska oraz rodzinnej atmosfery. W połączeniu z ulubionym zapachem mogą sprawić, że ogarnie nas nastrój błogiego lenistwa oraz poczucie bezpieczeństwa. Czy warto zatem rezygnować z chwili przyjemności? Na to pytanie niech każdy sam znajdzie odpowiedź.

 

About the author: Paulina Szymańska