Szczególny upominek ślubny w dobrym stylu

Ikony, czyli obrazy malowane w tradycyjny sposób na desce lipowej lub świerkowej, są idealnym prezentem ślubnym. Parze młodej można wręczyć oryginalny obraz o tematyce sakralnej. Wyjątkową cechą ikony jest to, że pasuje niemalże do każdego wnętrza. Zatem można uznać ikonę za prezent dla nowożeńców w bardzo dobrym stylu.

Jaki obraz sprezentować parze młodej?

unikatowa ikona ślubnaObrazy o tematyce religijnej, z wizerunkami świętych oraz rodziny Jezusa, są popularnym podarunkiem weselnym. Młoda para będzie mogła taką oryginalną ikonę w stylu bizantyńskim powiesić na ścianie w dowolnym pomieszczeniu. Wymiary ikon są niewielkie, w granicach pół metra wysokości i mniej nie pięćdziesiąt centymetrów szerokości. Taki ładny, szczególny obraz malowany jest farmami na grubej, solidnej desce. Zarówno wykonanie ikon, jak ich estetyka, wpisuje się idealnie w różne style wnętrzarskie. Dlatego unikatowa ikona ślubna z pewnością ucieszy młodą parę. Jakie zatem rodzaje ikon można wręczyć nowożeńcom? Popularne są wizerunki jednoosobowe, np. świętych. Inny rodzaj ikon, jakie spotkać można w prawdziwych cerkwiach prawosławnych i bizantyńskich, to np. ikony z aniołami. Jeszcze inny typ ikony przedstawia Matkę Boską lub Maryję z małym dzieciątkiem Jezus. W zależności od tematyki, ikony posiadają także cenne, pięknie dekorowane tło w kolorze złota lub srebra. To właśnie wyróżnia ikony na tle innych obrazów.

Jak wygląda ikona w dobrym stylu? Przede wszystkim jest ręcznie malowane i posiada unikatowe tło w barwie złota lub srebra. Szczególnie piękne są ikony w pewien sposób postarzane, które wyglądają jak te oryginalne, sprzed stuleci. Wyjątkowa sztuka pisania, czyli tworzenia ikon sprawia, ze to unikatowy prezent, który świetnie sprawdzi się jako podarunek dla pary młodej. 

About the author: Andrzej Bąk