Trwała naprawa balkonu

Balkony, które był przeciążone lub uszkodziły się ze względu na swój wiek wymagają rozbiórki lub skutecznej naprawy. W tym drugim przypadku nadal możemy cieszyć się użyteczną przestrzenią wypoczynkową, szczególnie w ciepłe, letnie dni. Firmy budowlane wiedzą, w jaki sposób naprawić oraz wzmocnić balkon, aby nie stanowił ryzyka dla osób i rzeczy znajdujących się na balkonie i w jego sąsiedztwie.

Prace naprawcze na balkonie

naprawa balkonów - warszawaNajczęściej do wymiany jest sam beton, który skruszył się z czasem lub pojawiły się na nim pęknięcia. Jeżeli interesuje nas naprawa balkonów – Warszawa to dobre miejsce, by poszukać fachowców. Za pomocą maszyn wibracyjnych całkowicie kruszy się beton, pozostawiając zbrojenia. Umożliwia to ocenę ich stanu, a także dodanie prętów zbrojeniowych, które dodatkowo zabezpieczą konstrukcję. Następnie wylewa się beton przystosowany do balkonów o zwiększonej przyczepności. Po jego wyschnięciu staje się niezwykle twardy, zachowując jednak względną lekkość. Jeżeli balkon jest duży i wymaga tego jego konstrukcja, wymienia się belki podpierające. Najczęściej wymagają tego balkony w domach jednorodzinnych, które zostały zaprojektowane z podporą architektoniczną. Na samym końcu montuje się mocne balustrady według designu, który zażyczył sobie klient. Obecnie w modzie jest stal nierdzewna. Wykonuje się poziome, równoległe do powierzchni balkonu szczebelki.

Jeżeli nie czujemy się bezpiecznie na balkonie, warto jest poprosić fachowców o ocenę, a także wycenę ewentualnych prac. Balkon to przestrzeń doceniana szczególnie w momencie wysokich temperatur. Znajduje się on na wysokości i jego konstrukcja powinna być pewna i stabilna. Nawet najmniejsze przypuszczenia, że coś osłabiło balkon powinny skłonić nas do sprawdzenia jego stanu technicznego przez fachowców.

About the author: Ewa Walczak