Trwałe i wytrzymałe taśmy

Artykuły pakowe, wykorzystywane są nie tylko w przedsiębiorstwach produkcyjnych, lecz także w firmach zajmujących się sprzedażą wysyłkową, oraz w przedsiębiorstwach dystrybucyjnych. Artykuły wykorzystywane do pakowania towarów, są to między innymi opakowania kartonowe, folia stretch, taśmy pakowe i wypełniacze styropianowe.

Taśmy spinające wysokiej jakości

taśmy spinające petOpakowane towary znajdujące się na palecie, przygotowane zostają do transportu ciężarowego w miejsce dystrybucji lub sprzedaży. Pracownik działu wyrobów gotowych w przedsiębiorstwie produkcyjnym, zobowiązany jest do zabezpieczenia towaru przed uszkodzeniem w trakcie transportu. Prawidłowe zabezpieczenie towaru możliwe jest poprzez wykorzystanie artykułów pakowych, takich jak taśmy pakowe lub spinające. W zakładach, pracownicy mają do dyspozycji maszyny taśmujące automatycznie, jak również urządzenia do manualnego bindowania palet z towarem. Taśmy spinające pet, wymagają użycia bandownicy, aby obie końcówki taśmy zostały zgrzane ze sobą. Odpowiednio zastosowane taśmy mocujące towar do palety, zapewniają stabilność towaru oraz chronią przed uszkodzeniem ładunku w momencie oddziaływania czynników niesprzyjających, takich jak wstrząsy czy uderzenia. Taśmy sprawdzają się doskonale w branży przemysłowej i transportowej, a dzięki odpowiednio dobranym surowcom do celów produkcji taśm, zachowują swoją wytrzymałość i odporne są przed samoczynnym rozerwaniem.

Możemy zwolnić zabezpieczenie towaru w postaci taśmy spinającej poprzez użycie ostrego narzędzia. Należy wówczas zachować szczególną ostrożność, oraz zabezpieczyć towar na palecie w inny sposób, aby nie uległ on zniszczeniu. Po zastosowaniu taśmy, możemy bezpiecznie przemieszczać paletę z towarem za pomocą wózków widłowych oraz innych transporterów palet.

About the author: Ewelina Lisiczka