Urządzenie monitorujące rzut serca

 

Badania kardiologiczne wykonywane są na wiele sposobów. Większość z nich ma charakter nieinwazyjny, jak pomiar tętna, analiza rzutu serca, USG serca i wiele innych. Ważne jest stwierdzenie wszelkich odchyleń od normy. Można postawić właściwą diagnozę, gdy wszystkie parametry serca zostaną przeanalizowane i poddane wnikliwej kontroli. Jakie badania wykonać u kardiologa?

Sprawdzenie przepływu krwi przez serce, tzw. rzutu

rzut sercaKrew nieustannie krąży w żyłach i tętnicach. Wraz z krwią przenoszone są po organizmie cenne mikroelementy, tlen i wiele innych substancji. Specjalistyczne badanie, jakim jest rzut serca, wykonuje się, by zbadać przepływ krwi przez tętnice i aorty. U zdrowego człowieka krew przepływa równomiernie i zaopatruje wszelkie tkanki i komórki w tlen. W przypadku osłabionej lub zaburzonej pracy serca, konieczna jest pogłębiona diagnoza, np. wykonanie szczegółowych badań kardiologicznych. Początek diagnozy to badanie ciśnienia, echo serca oraz rzut serca. Dopiero po sprawdzeniu wszelkich parametrów, lekarz może postawić skuteczną diagnozę na temat prawidłowego działania układu krążenia. Gdzie wykonuje się analizę rzutu serca? Przede wszystkim w specjalistycznych, renomowanych przychodniach i klinikach kardiologicznych. Określenie stanu serca i przepływu krwi wymaga profesjonalnego, dobrej klasy sprzętu. Posiadają go wykwalifikowani kardiolodzy.

U kardiologa można wykonać różne badania diagnostyczne i sprawdzające serce oraz układ krwionośny. To lekarz decyduje, jakie badanie jest wskazane. Najpierw przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, a potem przystępuje do badań. Podstawowe wyniki dale pomiar tętna i ciśnienia krwi. Bardziej specjalistyczny jest przyrząd do badania rzutu serca i przepływu krwi przez ludzki organizm.

 

About the author: Łukasz