W jaki sposób firmy czyszczą dywany?

Dywan to okrycie podłogi, które nadaje każdemu pomieszczeniu przytulną i domową atmosferę. Ale od czasu do czasu należy go również wyczyścić podczas corocznego wiosennego czyszczenia. Czyszczenie dywanów jest szybkie i łatwe, szczególnie, jeśli korzysta się z usług specjalnych firm.

Czyszczenie dywanu samodzielne czy profesjonalne?

pranie dywanów jelenia góraTo pytanie jest ważne przed pracą związaną z czyszczeniem dywanu. Oprócz wrażliwości materiału zależy to od czasu i pieniędzy. Na szczęście nie jest drogie pranie dywanów Jelenia Góra oferuje rozsądne ceny. W zależności od materiału i dostawcy koszt czyszczenia oblicza się za metr kwadratowy. Przy intensywnym użytkowaniu należy go częściej czyścić i bardziej skutecznie, dlatego też usługi są opłacalne. A w jaki sposób oni to robią Stosują między innymi czyszczenie na mokro pianką do dywanów i odkurzaczem. Pianka natryskowa jest szczotkowana i odkurzana po wysuszeniu. Następuje również czyszczenie na mokro za pomocą specjalnie przeznaczonego szamponu do dywanów. Ciekawą opcją jest czyszczenie za pomocą odkurzacza parowego. Para rozpuszcza brud i tłuszcz. Poluzowany brud zbiera się bezpośrednio w specjalnej szmatce. Zasadniczo zawsze lepiej jest obejść się bez środków chemicznych, dlatego pracownicy oferują ekologiczne czyszczenie za pomocą naturalnych środków. Jeśli dywan jest szczególnie brudny, używa się specjalną maszynę do czyszczenia. Jeśli dywan jest wykonany z materiału z włókien zwierzęcych, takiego jak wełna, nie używa się wody z mydłem, ponieważ może to spowodować utratę przez dywan wytrzymałości i elastyczności.

Stosowane przez firmy środki do czyszczenia dywanów zachowują połysk i elastyczność. Pracownicy szczotkują dywany w kierunku jednej linii. Jeśli więc ktoś posiada delikatny dywan, zaleca się przekazanie go do profesjonalnej firmy zajmującej się czyszczeniem dywanów!

About the author: Karolina