W świetle przepisów wymagane nowe wagi

Od jakiegoś czasu prowadzę mały warzywniak na pobliskim targowisku. Historia tego punktu jest mi niezmiernie bliska. Przez ostatnie kilka lat pomagałem tam mojej mamie. Jest to kobieta wyjątkowa. Szczególnie cenię w niej to, że jest bardzo pracowita i ma zawsze głowę na karku. Niestety lata lecą a moja mama młodsza nie będzie.

Postawiłem na markową wagę z dożywotnią gwarancją

wagi casCałe życie uczciwie i ciężko pracowała. Ostatnie dziesięć lat prowadziła właśnie ten warzywniak. Rok temu przeszła na zasłużoną emeryturę a warzywniak przekazała mi. Z chwilą przekazania dobytku jej życia przez jakiś czas doradzała mi jeszcze jak należy prowadzić tego typu interes. Teraz jestem w pełni samodzielny i prowadzę biznes sam. Niestety parę miesięcy temu byłem zmuszony zainwestować większą kwotę pieniędzy w nowe wagi. Starym wagom, które posiadałem w punkcie skończyła się legalizacja. Poszperałem trochę w internecie i okazało się, że od nowego roku wejdą w życie nowe przepisy, które określają typ wag, które ma posiadać każdy punkt handlowy w tym warzywniak. Szybko dokonałem obliczeń, z których okazało się, że zupełnie nieopłacalna jest ponowna legalizacja starych wag. Postanowiłem zakupić nowe wagi cas. Są to wagi, które spełniają wszystkie wytyczne zawarte w nowych przepisach. Dodatkowo producent udziela dożywotniej gwarancji. Oznacza to, że waga ta jest tak zaprojektowana żeby służyć bezawaryjnie cały okres eksploatacji. Po kontakcie z producentem okazało się, że okres ten wynosi dwadzieścia lat.

Okresowa legalizacja musi być wykonywana co pięć lat. Zdecydowanie bardziej opłacało mi się kupić nowe wagi cas niż legalizować stare wagi na okres niecałego roku. Niezwłocznie przystąpiłem do złożenia zamówienia. Dodatkowo producent zaproponował bezpłatną utylizację starego sprzętu, na którą chętnie się zgodziłem.

About the author: Bożena Ferment