Wady stóp u dzieci

Wady stóp u dzieci stanowią dość częstą przypadłość. Jeżeli zauważamy u naszego dziecka niechęć do chodzenia, biegania, skakania, szybkie męczenie się podczas spacerów lub nieprawidłowości w ustawianiu nóżek w czasie chodzenia, warto skonsultować się z ortopedą. Bardzo często rodzice nie dostrzegają żadnych odchyleń od normy, jednak lekarz specjalista wychwyci je bardzo szybko.

Postępowanie korekcyjne z wykorzystaniem butów ortopedycznych

buty ortopedyczne memoNieprawidłowości w rozwoju stóp w pierwszym rzędzie korygują buty ortopedyczne memo. Dzięki nim dziecięce nóżki zyskują silne wsparcie w odpowiednim wzroście. Buciki ortopedyczne zapobiegają tworzeniu się wad, jak również wspomagają leczenie takich przypadłości, jak stopa płaska, stopa płasko-koślawa, stopa koślawa itp.. Buty Memo są wyposażone w twardy zapiętek, który sprawia, że stopa jest stabilizowana we właściwej pozycji. Ponadto wewnętrzna wyściółka nie tylko zapewnia wysoki komfort użytkowania, ale również zabezpiecza stópki przed deformacją oraz przemęczeniem. Na co również należy zwrócić uwagę to  fakt, że dobrze dobrane buty ortopedyczne w dużym stopniu wpływają na zachowanie właściwej postawy u dziecka. Obuwie Memo jest dostępne w rozmiarach odpowiednich dla maluszków, czyli 18-21, jak również dla starszych dzieci, aż do rozmiaru 38. Różnokolorowe sandałki i trzewiki z kozich skór posiadają dodatkowo podeszwę diagnostyczną, która umożliwia wstępną, samodzielną ocenę kondycji stóp.

Memo dba również o stopy osób dotkniętych dziecięcym porażeniem mózgowym. Producent w swojej ofercie posiada szyte z wykorzystaniem szczególnej technologii wysokie obuwie, wyposażone w stabilizujące nogi paski dociągowe. Możemy tutaj wybierać wśród estetycznych modeli butów w rozmiarach od 22 do 40.

About the author: Krystyna Zamęt