Znaki ADR

Wożąc profesjonalne taśmy i znaki ADR

Jako kierowca rozwożę różne towary. Ostatnio jeździłem z towarów do sklepów sprzedających ubrania robocze, specjalistyczne, kaski, czy taśmy bhp. Wszystko wiozłem co wiązało się z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Zawsze mam przy sobie znaki ADR

Znaki ADRTaśmy bhp mają wielorakie zastosowanie, czy to na schodach, czy aby odgraniczyć jakiś teren, czy aby zaznaczyć konkretny teren. Widziałem, jak taśmy bhp mają różne kolory i długości. Miałem tej taśmy bhp pół przyczepy. Oprócz nich wiozłem taśmy odblaskowe, takie którymi można oznaczyć teren, aby były widoczne w ciemności z dalekiego dystansu. Czasami samochody, rowery czy nawet plecaki mają takie taśmy odblaskowe, aby podczas poruszania się drogą były wyraźne. Taśmy odblaskowe są ostatnio bardzo modne, co jest oczywiście mądre, dlatego, że to służy tylko zachowaniu bezpieczeństwa. Kiedyś mój kolega mówił, że w swojej firmie w której robił wycinanie liter z folii, również drukował takie specjalne odblaski dla dzieci, aby mogły sobie przykleić na kurtki, plecaki, czy nawet na rower, aby w drodze powrotnej do domu czuły się bezpieczne. Ten sam kolega postarał się abym miał wszystkie profesjonalne znaki adr, ponieważ nie zawszę wożę taśmy bhp, a czasem zdarza się, że mam coś niebezpiecznego, toksycznego, czy łatwopalnego, dlatego te odblaskowe znaki adr są szalenie ważne. A jak już piszę o różnych taśmach, to wam napiszę, że w schowku zawsze jest taśma butylowa, która poradzi sobie z każdą awarią. Nie ma szans, żeby mi coś przeciekało, albo gdybym coś naprawiał na szybko, bałbym się, że zarysuje lakier.

Tak taśma butylowa to świetna sprawa i każdy kierowca zawodowy, ale też domowy, powinien taką posiadać w pobliżu. Kończąc tu post, chciałem tylko dodać że warto mieć taśmy odblaskowe dla dzieci w domku. Musimy czuć się bezpieczni.

Więcej przeczytasz pod adresem http://www.bvformat.pl/kategoria/234_znaki_ostrzegawcze_ADR.html

About the author: Bożena Dzięcioł