Wybór kominów dwuściennych

Zadaniem systemów kominowych jest zapewnianie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom danego budynku. Muszą one spełniać określone wymogi zawarte w przepisach i normach, adekwatnie do rodzaju stosowanego paliwa do ogrzewania. Niektóre pakiety umożliwiają instalację na zewnętrznej stronie budynku, są one najczęściej wykonane z wysokiej jakości stali.

Zastosowanie kominów dwuściennych

najlepsze żaroodporne kominy dwuścienneKomin służy do skutecznego odprowadzania spalin będących efektem działania urządzeń grzewczych. Wykorzystuje się do tego różne rodzaje opału: energetyczne paliwa stałe, olej, gaz, węgiel, miał, drewno. Wszystkie najlepsze żaroodporne kominy dwuścienne mogą być montowane w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Na ich korzyść działa obecność pełnej izolacji o grubości sięgającej nawet 50 milimetrów. Montaż takich kominów sprawdza się zarówno w środku budynku, jak i po jego zewnętrznej stronie. Z uwagi na dość dużą odporność na działanie warunków atmosferycznych spełniają swoje role w obu przypadkach. Zapewniają ponadto bezpieczeństwo przed ewentualnym pożarem sadzy, co w sezonie zimowym często się zdarza. Zaawansowana konstrukcja takiego rozwiązania sprawiła, że zniwelowano ryzyko występowania mostków cieplnych. Natomiast szczelność została zapewniona przy pomocy spawania plazmowego. W kontekście kominów dwuściennych warto jeszcze wspomnieć o systemie łączenia kielichowego.

Niezależnie od tego, jaki rodzaj komina zostanie wybrany, musi posiadać on europejski certyfikat jakości CE. Jest to szczególnie ważne, ponieważ Unia Europejska słusznie kładzie nacisk na ekologię. Tylko najlepszej jakości systemy kominowe minimalizują ryzyko przedostawania się do powietrza szkodliwych substancji. Ponadto montaż współczesnych rozwiązań jest zazwyczaj bardzo łatwy.

About the author: dawidb