Wybór lampy do salonu

Salon to jedna z najbardziej dynamicznych przestrzeni w domu. Najwięcej czasu spędza się właśnie w salonie. Pokój jest wykorzystywany do różnych rzeczy, w tym do wylegiwania się i spędzania wolnego czasu, rozrywki, spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz relaksu podczas oglądania telewizji lub czytania książki. Aby jednak nadążyć za jego funkcjonalnością, oświetlenie salonu musi do niego pasować.

Rodzaje oświetlenia i lamp do salonu

lampy sklep internetowyNajlepsze oświetlenie salonu powstaje dzięki połączeniu trzech różnych rodzajów światła: ogólnego oświetlenia otoczenia, oświetlenia zadaniowego i akcentującego. Każdy rodzaj światła pozwala na inną aktywność. Dzięki połączeniu tych trzech stylów oświetlenia salon zostanie odpowiednio oświetlony, aby zaspokoić wszelkie potrzeby. Oświetlenie ogólne jest zapewniane przez lampy sklep internetowy, które pozwalają oświetlić całe pomieszczenie. Zadaniowy typ oświetlenia to jasne, kierunkowe światło, które jest używane do konkretnych czynności, takich jak na przykład czytanie. Lampy dające takie światło nie są używane przez cały czas, a włączane jedynie w celu wykonania danego zadania. Oświetlenie akcentujące to zazwyczaj dodatek, stosowany głównie w celach dekoracyjnych. Lampy akcentujące podkreślają wszelkie dzieła sztuki lub obrazy na ścianach, zwracają uwagę na wszelkie detale architektoniczne lub kominek i sprawiają, że pomieszczenie jest większe dzięki oświetleniu ciemnych zakątków i obszarów.

Eksperymentując z różnymi rodzajami oświetlenia, nastrój pomieszczenia może zmienić się ze spokojnego i romantycznego w energetyzujący i żywy. Jasny, ciepły blask można uzyskać dzięki połączeniu subtelnych źródeł światła z naciskiem na oświetlenie akcentujące. W zależności od nastroju i preferencji stosując odpowiednie oświetlenie można uzyskać wymarzony efekt.

About the author: Katarzyna Mikołowska